Zavrieť

Porady

Stévia

Dnes som si zakúpila cez e-shop 10 semienok stévie. Dočítala som sa, že majú veľmi krátku klíčivosť. Chcem poprosiť o radu, ak máte skúsenosti s výsevom stévie (termín, podmienky a pod) prosím ohláste sa mi. Za každú odpoveď budem veľmi vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ďakujem za link (sú mi známe), hľadám kontakt na človeka, ktorý stéviu reálne pestuje. Verím, že sa mi taký ohlási. Ďakujem

    Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

    Milas265
    Tak ja ju pestujem,tento rok prvý krát,ale kúpil som ju už v črepníku....takže zo semienka som to neskúšal,lebo mal som informáciu,že to slabo klíči....a navyše sa mi s tým nechcelo babrať ....prvý mesiac sme to mali ako "raritu",mali sme to asi trikrát v čaji a potom sme sa na to "vykašľali"....,takže asi tak u nás pochodila stévia....
    Ci vplyva priamo na imunitu, tazko povedat. Ale ked beriem do uvahy, ze stevia obsahuje mnozstvo vitaminov a mineralov (okrem ineho), urcite je to zdrave sladenie. A velmi ma tesi, ze su uz na trhu aj hotove sladidla zo stevie.

    magda26 je offline (nepripojený) magda26

    magda26
    Ja steviu pestujem priamo zo semienok. už druhý krat. prvý krat mi aj vzišla, ale som ju vyhodila a to som robit nemala. Lebo ona na jar pekne vyženie.
    Ja som si dala semienka na vatu, a poliala vodou, tak aby boli vo vode. A zo cca 7 semienok mi zatal vzišli 3. Ked mi podrastu tak ich dam do hliny. A budem ju mat pekne v kvetináci. Na jesen sice zhadzuje listy, a treba ju nechat tak a na jar vyženie nové. Tak som zasa o niečo múdra...A tento raz ju nevyhodím.
    Je velmi zdrava, a dokonca od minulého roka je oficiálne uznaná ako umelé sladidlo. Je cca 200x zdravšia ako obyčajný cukor, a môžu ju aj diabetici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.