Zavrieť

Porady

Napadnutie inou osobou

Dobry den.
Prosim o radu. Pred casom ma napadla jedna osoba. Policia zpisala zapis o priestutupku i ked som ziadal zapisat ako tresny cin. Tvrdili mi ze ked budem PN viac ako 7 dni je to automaticky tresny cin. Ked ze som zapis podpisal odmetli to neskorsie preklasifikovat. Bol som PN mesiac. Mam i po 1/2 roku zdravotne problemy a pri odvolani mi odpovedali, ze dobu liecenia umyselne predlzujem. Pritom je na liste uvedena ina doba liecenaia ako je v skutocnosti v dokumentacii.
Kto poradi ako postupovat?
Dakujem za odpoved.

Jano
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jano0007 je offline (nepripojený) jano0007

    jano0007
    Toto prisiel list z prokuratury ked som podal staznost na presetrenie postupu policajta. Ked ze policajt asi nedolozil vsetky dokumenty, ktore sa na policii zahadne stratili.
    Viem ze doba liecenia a PN je rozdielny pojem. PN bolo 4 tyzdne a Doba liecenia je doteraz.
    Tak tam mnemohol byt uvedeny datum liecenia 2 a 1/2 mesiaca.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Na posúdenie celého postupu je to veľmi málo informácii. Je potrebné vedieť nasledovné:
    - polícia spísala zápis o priestupku - v tomto prípade sa i priestupok musí prešetriť a ak v priebehu vyšetrovania boli dokladané lekárske správy z vašej strany, že ste boli PN viac ako 7 dní (dovtedy určite priestupok nebol došetrený) a doba liečenia stále trvá, v priebehu konania môže byť priestupok preklasifikovaný ako trestný čin ublíženia na zdraví. Dokladali ste tieto dôkazy v priebehu vyšetrovania? Ak áno akou formou? V akej lehote bolo vyšetrovanie ukončené (koľko dní od spísania záznamu?)
    - máte tieto doklady o dĺžke PN a liečení k dispozícii?
    - odvolanie ste poslali na základe čoho? (uznesenie polície alebo oznámenie o postúpení veci - priestupku na obvodný úrad?.....konkretizujte).
    Ak ani prokurátor okresnej prokuratúry podnetu alebo sťažnosti nevyhovie, možno podať podnet na nadriadenú prokuratúru – krajskú prokuratúru na preskúmanie zákonnosti postupu okresnej prokuratúry. Nadriadený prokurátor prijatie podnetu potvrdí a mal by ho vybaviť do 2 mesiacov. Ak podnetu nevyhovie ani krajská prokuratúra, možno sa ešte obrátiť na Generálnu prokuratúru, ktorá preskúma postup krajskej prokuratúry a rozhodne o ďalšom postupe. Ale to je na dlhé lakte.

    jano0007 je offline (nepripojený) jano0007

    jano0007
    Ano, lekarske spravy som dokladal po prepusteni z nemocnice, osobne. jasne ze len kopie. Ked mi po stanovenej lehote Policajti nedali vediet, odvolal som sa na presetrenie postupu policajta. Nadriadeny organ setrenim zistil, ze priestupok bol vedeny voci mne :-( Nariadil znovu presetrenie, no policiou opat presetrovany ako priestupok. I ked mam lekarske spravy ktore tvrdia ze mam zdravotne problemy i dnes. Ako bolesti hlavy, poskodeny chrup...... Mam pocit ze prokuratorovi a lekarovi znalcovi ktory to presetroval, neboli opat dodane vsetky dokumentacie, lebo nesedi doba liecenia ani z PN ani zo skutocnou dobou liecenia. Preto prokurator zamietol setrenie, a neklasifikoval to ako tresny cin :-(

    Napadnutie inou osobou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.