Zavrieť

Porady

Akú dohodu pri opakujúcej sa činnosti?

Poradte prosím aký druh dohody mimo pracovného pomeru vystaviť pri opakujúcej sa činnosti (napr: stráženie objektu, pomocné účtovnícke práce...).
Ja som za Dohodu o pracovnej činnosti, lebo práce sa budú vykonávať každý mesiac a viem že táto dohoda povoľuje max 10 hod za týždeň...
môže teda byť tento druh dohody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    an-ps je offline (nepripojený) an-ps

    an-ps
    zdravím!
    chceli by sme prijať pomocnú silu do kancelárie, vystavím jej dohodu o prac. činnosti, druh vykonanej práce - administratívne práce
    práce budú vykonané v rozsahu - 25hod / mesiac ( s tým, že to bude v evidencii dochádzky vedené max 10 hod za týždeň)
    odmena - 2e / hodina

    Môže to byť takto? alebo mi tam ešte niečo chýba?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    trvanie dohody aj na neurčito......
    špecifikácia pomocných prác by bola možno .....

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    špecifikácia - myslíš že to treba rozpísať? a ak je to z každého rožka troška ako napr. aj náš prípad :-)
    Naposledy upravil anna81 : 01.12.11 at 10:27

    gabiga je offline (nepripojený) gabiga

    gabiga
    staci ked napises: pomocne administrativne prace, ak chces byt teda konkretnejsi.

    moze to byt inak cele tak ako pises.

    druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

    druzstvo81
    môže sa pri dohode o prac. činnosti uplatniť odpočítateľná položka na daňovníka, čiže 296,60e?

    ak áno, brigádnikovi vyšla odmena 300e, ak odpočítam 296,6, vznine základ dane 3,40e a daň 0,65e. uhradiť aj takúto výšku dane zo závislej činnosti alebo platí oslobodenie do 3,32? do prehľadu o zrazenej dani sa mi to potom ako premietne?

    druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

    druzstvo81
    je to dohodár, ktorý je riadne zamestnaný u iného zamestnávateľa, ak si uňho uplatňuje odp. položku, ja mu ju nemôžem uplatniť
    aké iné podmienky máš na mysli?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tieto podmienky , kt. si spomínala.....popr. na čo by bolo podpísané vyhlásenie pre SD?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    druzstvo81 Pozri príspevok
    prosím poradte či dohodárovi uplatňujete odpočítateľnú položku...
    Aj dohodár má nárok na uplatnenie NČ, môžeš podpísať vyhlásenie k zdaneniu, samozrejme, ak už ho nemá súbežne podpisané u iného zamestnávateľa. Nárok na uplatnenie NČ je len raz mesačne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.