Zavrieť

Porady

Domáci internet-do nákladov?

Prosím o radu-Dvaja spoločníci a zároveň konatelia s.r.o.-čky si chcú domáci internej prepísať na s.r.o.-očku, pretože internet používajú aj doma na podnik.činnosť - je to možné, keďže s.r.o.-čka má aj kanceláriu, kde má internet, uznajú do daniari?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    všetko závisí od schopnosti si ten-ktorý náklad obhájiť. Ak si ho prepíšu na sro, bude doklad faktúra na sro, tak prečo nie?
    Môžu pracovať doma, dnes existuje pojem homeworker...... aj ked asi v inom význame.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    čo má spoločné windows a antivirus s internetovým pripojením doma? a nie je domáci počítač už dávno s majetku sro?

    ja mam adresu sro na trvalom pobyte kde som fyzicky tak max 2x do mesiaca... internet mam na inej adrese kde žijem, a mam ho v nákladoch sro... v podstate nikto okrem mňa a providera nevie, kde je internet naozaj zriadený faktúry mam na sro... daniari by museli fakt riadne vyšetrovať a obracať, aby ich toto napadlo skúmať.... a ďalšia vec, prečo by som mal činnosť pre sro vykonávať v sídle spoločnosti... veď v dnešnej dobe je x firiem, ktoré majú fiktívnu adresu napr. Zámocká, Obchodná... v Bratislave za účelom nejakej prestíže a fyzicky tam z danej firmy nikto nikdy nebol... a pochybujem, že všetky veci majú zriadené v sídle spoločnosti za účelom priznávania nákladov...
    Naposledy upravil Ice dive : 17.01.12 at 19:48

    Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

    Mija33
    ...zamiešam sa do témy...
    taktiež riešim či si možem dať domáci internet do nákladov ak robím e-shop. Je to logické ale počula som že k tomu musím mať aj originál zakúpené programy /Windows, antivirus...inak si to nemôžem dať do nákladov. Poradte.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    To, že komunikácia s daňovou správou funguje prakticky len na Windows a IE ešte neznamená,
    že e-shop si nemôže robiť a spravovať z linuxu.
    A antivírus ? Prečo by musel používať antivírus ?

    Domáci internet-do nákladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.