Zavrieť

Porady

Spam / Nespam?

Anketa: Prekazaju vam konkretne cenove ponuky?

Počet hlasujúcich
9. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno - v každej situácií je to zdržanie mojho času.

    2 22.22%
  • Ak je ponuka relevantna k oblasti mojej činnosti, tak ju uvítam.

    6 66.67%
  • Neprekáža mi žiadna ponuka ak je zaujímava.

    1 11.11%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Viem ze diskusie su v tejto oblasti bohate - chcem sa na to pozriet z ineho uhla.
Ja sa nevyziadanym ponukam nebranim - chcem byt informovany... ale samozrejme dodrziavam zakon a taketo ponuky nerozosielam!

Chcem sa opytat, viem ze niektori moju konkurenti tieto ponuky rozosielaju a ziskavaju aj na tom zakaznikov - samozrejme trosku mi to prekaza, pretoze ja zakaznikov nachadzam a oslovujem tazkopadnejsie a teda drahsie, co je pre mnna urcitou nevyhodou! Bonzovanie na soike alebo inom urade ktory to ma na starosti sa mi absolutne nepaci - prave z dovodu, ze podla mna nie je zakon o nevyziadanej poste v poriadku a aj z toho dovodu, ze aj konkurenti su ludia a nechcem im pre somarinu sposobovat problemy, ved casto o tom ani netusia... Adekvatna cenova ponuka nie je spam ale efektivna obchodna komunikacia - vidim to tak iba ja?

Ovela viac ako ponuky ma otravuje 20krat telefonat, ktory ma vyrusi pri cinnosti s "hlupou otazkou" ci mi mozu poslat ponuku... somarina... alebo s roznymi prieskumami.

Ak ponuka nie je na antikoncepciu, viagru a podobne cinsko/americko/africke somarinky, nemam nic proti tomu ak mi ju rovno zaslu.

Aky nazor na to mate vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    aj podľa mňa je mailový spam menšie zlo, než telefonáty. To je snáď najhoršia vec na svete,,

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    mne nevadi jednorazova mailova ponuka a predstavenie sa firmy

    co ma ale na.ere, ked moju adresu (a je jedno ci sukromnu, firemnu alebo kontaktnu eshopu) niekto bez mojho vedomia zaradi do svojho newsletteru - preco ja mam klikat na nejake linky aby som sa odhlasila z niecoho co som si neobjednala? ... automaticky davam spam danej poste a blokovat odosielatela

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    Medzi spamom, newsletterovym mailom a mailom s ponukou je pomerne veľký rozdiel. K spamu, čiže rozosielaniu nevyžiadaného generického mailu na čo najväčšie množstvo adries, by sa nemal seriózny podnik uchyľovať nikdy a ak to robí Vaša konkurencia, môžete byť len rád, lebo ubližujú sami sebe.
    Zasielať newsletter na adresy, ktoré sa dobrovoľne zaradili do Vašeho zoznamu je samozrejme v poriadku, je dobré ale medzi jednotlivými mailami dostatočné rozostupy, a zbytočne nepreháňať dĺžku + si dobre rozmyslieť dátum a čas odoslania (vyhnúť sa piatkom a pondelkom, v pondelok je vždy kopa mailov po víkende a v piatok sa už ľuďom často nič nechce riešiť).
    Mail s konkrétnou ponukou, kedy ste si našli potenciálneho klienta, preskúmali ste si z dostupných informácií jeho potreby a následne ste v maili stručne popísali svoje služby a ako by ste vedeli potenciálnemu klientovi pomôcť, určite neurazí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.