Zavrieť

Porady

spolocny dvor a kupno predajna zmluva

Ahojte, mohli by ste mi prosim poradit..Idem predavat dom, kt. stoji ako prvy a za nim je 2.dom. Je tam spolocny dvor, kde su 2 vlastnici ja a sused (kt. byva za mnou). Za tymto domov je este jeden dom, kt. ma vsak neoficialny vchod cez druhu stranu dvora tzn. na konci. 1/3 spolocneneho dvora vyuziva ako prechod ku vchodu svojho domu, hoci nema ziadne pravo tohoto spolocneho dvoru. To je vsetko len na dohode z minilosti.
Teraz majitel tohoto tretieho domu, chce kupit moj prvy dom, kt. predavam. Suhasim s tym a len sa chcem spytat ako to ma byt na kupno predajne zmulve, ci maju byt dveako jedna, na dom a ta druha na spolocneho dvora al. ako? V zmluve potrebujem mat ze nas sused -2.dom bude mat pravo prechodu. ako mam postupovat>?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Treba rozoznávať aj prípady, či ide o spoluvlastníctvo dvora, alebo je na dvoroch jednotlivých vlastníkov právo prechodu a prejazdu.
    Ak by išlo o spoločný dvor, spoluvlastník nemusí mať udelené právo prechodu, lebo chodí po svojom. Vtedy sa predáva v jednej zmluve v prvom bode dom a v druhom bode spoluvlastnícky podiel na dvore (podiel na pozemku).
    Ak predávaš dom s vlastným dvorom a ako vlastník nehnuteľnosti máš právo prechodu cez cudzí dvor a vedľajší majiteľ tiež cez tvoj, predáš dom a dvor, zároveň uvedieš, že je tam vecné bremeno, ktoré zostáva zachované.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Však do zmluvy daj LV BBBB- dom AAAA na parcele č.XXXX v podiele 1/1 a LV CCCC parcelu č.YYYY o výmere MMMM m2 v podiele 1/2.
    treba aby sused c.2 bol o tom oboznameny..? a treba nejako zaclenit do tej zmluvy ze ma pravo chodi cez spolocny dom?

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    mishelinda Pozri príspevok
    treba aby sused c.2 bol o tom oboznameny..? a treba nejako zaclenit do tej zmluvy ze ma pravo chodi cez spolocny dom?
    No, ja by som to spravil tak, že by som č.2 dal písomnú ponuku na Doručenku, že mu ponúkam dom s pozemkom + spoločné za rovnakú cenu ako si si dohodol s č.3. Konieckoncov Tebe je jedno koho skásneš.
    Právo chodiť po spoločnom mu predsa garantuje jeho majetkový podiel na parcele. Teda aspoň dúfam že LV znie na 2 osoby a podiely= 1/2.
    Ak by si očakával problém, tak by bola možná finta dom zadara ( trebárz ako kompenzácia za zbúranie ) a celú sumu nahodiť na ten spoluvlastnícky podiel.

    spolocny dvor a kupno predajna zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.