Zavrieť

Porady

nezamestnaný a práca na dohodu

ahojte, vždy ste mi super poradili tak sa vás chcem opäť niečo opýtať...

Ak som evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný a mal by som príležitosť pracovať na dohodu... Viem, že po uzavretí zmluvy ešte pred výkonom práce musím oznámiť dohodu na úrad práce a tiež aj to, že môžem do roka odpracovať max. 350 hodín.
Moje otázky sú:
1. pri splneni týchto podmienok budem aj naďalej evidovaný nezamestnaný a teda preukazovať hľadanie si práce?
2. zdravotné odvody bude aj nadalej za mna platiť štát?
3. mám nejakú povinnosť voči sociálnej poistovni?
3. zdanujem tento príjem normálne v danovom priznaní?

dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

    SPECTRUM
    Pozor aj na max.príjem 139,90 evry mesačne, môže zarobiť uchádzač o zamestnanie...

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Mase22 Pozri príspevok
    ahojte, vždy ste mi super poradili tak sa vás chcem opäť niečo opýtať...

    Ak som evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný a mal by som príležitosť pracovať na dohodu... Viem, že po uzavretí zmluvy ešte pred výkonom práce musím oznámiť dohodu na úrad práce a tiež aj to, že môžem do roka odpracovať max. 350 hodín. ak budeš zamestnaný na Dohodu o vykonaní práce
    Moje otázky sú:
    1. pri splneni týchto podmienok budem aj naďalej evidovaný nezamestnaný a teda preukazovať hľadanie si práce? áno
    2. zdravotné odvody bude aj nadalej za mna platiť štát? áno
    3. mám nejakú povinnosť voči sociálnej poistovni? nie
    3. zdanujem tento príjem normálne v danovom priznaní? ak tvoj príjem prekročí polovicu nezdaniteľnej sumy, tak si povinný podať Daňové priznanie

    dakujem.
    ---

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    prosím Vás je treba za nezamestného pracujúceho na dohodu platiť garančné a úrazové poistenie? a ako je zrážkovou daňou? rovnaké ako u obyčajného dohodára?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    tweedle Pozri príspevok
    prosím Vás je treba za nezamestného pracujúceho na dohodu platiť garančné a úrazové poistenie? a ako je zrážkovou daňou? rovnaké ako u obyčajného dohodára?
    Z príjmov z dohod sa platí UP a GP.
    zrázková dan už neexistuje.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tweedle Pozri príspevok
    prosím Vás je treba za nezamestného pracujúceho na dohodu platiť garančné a úrazové poistenie? a ako je zrážkovou daňou? rovnaké ako u obyčajného dohodára?
    na dohodu však smie zarobiť iba 139,90 € mesačne, inak ho UP vyradí z evidencie...

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    zk24 Pozri príspevok
    Z príjmov z dohod sa platí UP a GP.
    zrázková dan už neexistuje.
    myslela som preddavkovú

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    -evidovaný nezamestnaný môže pracovať na dohodu. Tento stav platí do 30.04.2013?
    Od mája buď ísť na pracovnú zmluvu alebo sa dať vyradiť a pracovať na dohodu ako dobrovoľne nezamestnaný?
    Je táto úvaha správna?
    Ďakujem!

    nezamestnaný a práca na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.