Zavrieť

Porady

Kvetinárstvo a ERP

Dobrý deň, moja kamoška má kvetinárstvo a teraz má hlavu v smútku, ako má blokovať po 1.1.2012.
Doteraz blokovala KYTICA, teraz už musí rozpísať druhy kvetov, ktoré sú v tej kytici použité.
Ale nevie čo má robiť s ARANZMANMY - keďže počas roka ich robí na každé ročné obdobie, Vianoce, dušičky - ako to má blokovať, či tiež to má rozpísať, keď každý aranžmán je osobitý, a zákazník si ho na mieste ešte žiada buď dozdobiť, alebo trošku upraviť. Počula názor, že má mať cenník - kde tieto aranžmány majú byť vypísané a rozpísané z čoho sú a koľko stojí každý komponent, ktorý v tom aranžmáne je.
Tak rada by som Vás prosila, aký máte na to názor Vy. Resp. či niekto neúčtuje kvetinárstvo.
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    nie som si istý či máš pravdu ... ja budem mať od bud roku podvojné účtovníctvo , tak mňa sa to takto týka... Ale pokiaľ ona má jednoduché a nie je plátca DPH ... tak neviem o tom že by bola takáto zmena. ja to skôr chápem že musí podľa teba od januára skladovú evidenciu. ... ak sa v ničom mýlim opravte ma !!

    Dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    otázka skôr smeruje k tomu, ako mať nastavenú ERP - spomína sa blokovanie po 1.1.2012.
    Žiaľ zákon o ERP vyžaduje slovný popis predávaného tovaru, takže sa bez cenníka na aranžmány nepohne, ak nechce každú kvetinku, komponent blokovať osobitne.
    Ak bude mať cenník týchto kvázivýrobkov, tak nablokuje jeho náízov a pokiaľ sa zmení cena na základe požiadaviek zákazníka, tak kompoenty navyše doblokuje.
    Nemyslím si však, že musí byť vyšpecifikovaná cena každého komponentu v jednotlivom aranžm. osobitne, veď do toho vstupuje aj vlastná práca, nápad, kreativita.......

    mapper je offline (nepripojený) mapper

    mapper
    Zdravím Kejka, chcela by som sa Vás ešte spýtať, ona má jednoduché účto a neplatca DPH, máme trošku problém s vedením skladových zásob, tak sa chcem spýtať, či musí byť nutne na každý nákup kvetín skladová príjemka/výdajka alebo by sa to dalo robiť aj súhrnejšie, resp. viesť skladovú kartu - kde zaznačím mesačný príjem/mesačný výdaj a zostatok, a zas skladovú kartu - na dekoracie,na črepníkové kvety a podobný doplnkový tovar.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.