Zavrieť

Porady

len tak - lekari zo sukromnych nemocnic

preco, v stave nudze, ked neboli lekari, tak nepomahali lekari zo sukromnych nemocnic a sukromnych zariadeni? a tych zariadeni je teda fakt dost,

nemohli tieto sukromne nemocnice pomoct? vsak aj tam idu platby zo zdravotnych poistovni
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mona091 Pozri príspevok
preco, v stave nudze, ked neboli lekari, tak nepomahali lekari zo sukromnych nemocnic a sukromnych zariadeni? a tych zariadeni je teda fakt dost,

nemohli tieto sukromne nemocnice pomoct? vsak aj tam idu platby zo zdravotnych poistovni
monka, neviem možno sa mýlim, ale klasické súkromné všeobecné nemocnice u nás neexistujú...- sú súkromné porodnice síce, ale klasická nemocnica ešte nieje žiadna súkromná...,len zdravotné strediská...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Stanislav 1975 Pozri príspevok
monka, neviem možno sa mýlim, ale klasické súkromné všeobecné nemocnice u nás neexistujú...- sú súkromné porodnice síce, ale klasická nemocnica ešte nieje žiadna súkromná...,len zdravotné strediská...
napriklad PRO CARE (a aj ine este, ale tato siet, aj s lekarnami, aj s vlastnictvom zdravotnej poistovne je najvacsia)

takze este raz otazka, preco tieto nemocnice nevyplnili nedostatok v nudzovomstave?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

lekári zo súkromných ambulancií majú problém slúžiť LSPP (obvodní lekári, resp. prakt. lekári pre dospelých, či pre deti a dorast) a aby mali slúžiť aj UPS???? nemyslím, že by sa dohodli s vedením nemocníc (nemajú zákonnú povinnosť, sú málo platení, resp. za ten plat radšej oddychujú).....
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

a preco tito lekari neboli tercom nevrazivosti obcanov? oni nezlozili prisahu?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mona091 Pozri príspevok
a preco tito lekari neboli tercom nevrazivosti obcanov? oni nezlozili prisahu?
pokiaľ viem, títo neštrajkujú......ambulujú.....
1 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Mila123 Pozri príspevok
pokiaľ viem, títo neštrajkujú......ambulujú.....
nestrajkovali ani ti druhi, iba dali vypoved - rozviazanie pracovneho pomeru, co predsa mozu, aj ty mozes predsaodist od zamestnavatela,

ale preco, kedze ich bolo dost, a vznikol akutny nedostatok lekarov, tak nepomohli lekari zo sukromnych nemocnic, pripadne priamo sukromne nemocnice?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

vieš ako je to riešené v s,r.o.-čkách ? popr. aj niektorí sú stále FO?????
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Mila123 Pozri príspevok
vieš ako je to riešené v s,r.o.-čkách ? popr. aj niektorí sú stále FO?????
teraz som nepochopila, ja som len vnimala utok na lekarov, ktori dali vypovede, a zurivost ludi, ze nemal kto robit, potom nudzovy stav, hladali lekarov, povolavali lekarov,
odvolavali sa na prisahu, a pokial viem, ale o sukromnych nemocniciach a ich lekaroch som nepocula nic, oni nemali povinnost voci obcanom?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mona091 Pozri príspevok
a preco tito lekari neboli tercom nevrazivosti obcanov? oni nezlozili prisahu?
...tak, ako tu máš odpovede od Stana1975 a od Mila123 (neviem vyskloňovať - to je hanba) - oni ordinujú ďalej, keď prídeš k nim, všetko funguje....toto ale nie je len o tom, neviem či si sledovala dnešné správy - ale opustiť onkologické a patologické deti?! - tak k tomuto už naozaj nemám slov... Viem, že aj starý človek, aj človek v produktívnom veku, aj adolescent - keď raz potrebuje lekársku pomoc, tak ju potrebuje - nie že by som ich dávala na nižší stupeň dôležitosti.....ale nepostarať sa o deti?!!!!
A preto stále tvrdím - KOLLÁR A JEHO PRISLUHOVAČI SÚ OBYČAJNÍ VYDIERAČI A OD ZAČIATKU IŠLO LEN O PENIAZE A LEKÁRI SA NECHALI ZMANIPULOVAŤ ĽUĎMI, KTORÝM IDE LEN O SVOJ PROSPECH A STOJÍM SI ZA SVOJIM NÁZOROM, KTORÝ SOM TU UŽ VIACKRÁT V INEJ TÉME PREZENTOVALA - UJO KOLLÁR SI ZAPLATIL ZLÚ STRÁNKU - MENO TEJ SPRÁVNEJ JE KLAMSTVO (ak by niekto nevedel - synonymum pre slovíčko LOŽ).....
3 1
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

tictac7 Pozri príspevok
...tak, ako tu máš odpovede od Stana1975 a od Mila123 (neviem vyskloňovať - to je hanba) - oni ordinujú ďalej, keď prídeš k nim, všetko funguje....toto ale nie je len o tom, neviem či si sledovala dnešné správy - ale opustiť onkologické a patologické deti?! - tak k tomuto už naozaj nemám slov... Viem, že aj starý človek, aj človek v produktívnom veku, aj adolescent - keď raz potrebuje lekársku pomoc, tak ju potrebuje - nie že by som ich dávala na nižší stupeň dôležitosti.....ale nepostarať sa o deti?!!!!
A preto stále tvrdím - KOLLÁR A JEHO PRISLUHOVAČI SÚ OBYČAJNÍ VYDIERAČI A OD ZAČIATKU IŠLO LEN O PENIAZE A LEKÁRI SA NECHALI ZMANIPULOVAŤ ĽUĎMI, KTORÝM IDE LEN O SVOJ PROSPECH A STOJÍM SI ZA SVOJIM NÁZOROM, KTORÝ SOM TU UŽ VIACKRÁT V INEJ TÉME PREZENTOVALA - UJO KOLLÁR SI ZAPLATIL ZLÚ STRÁNKU - MENO TEJ SPRÁVNEJ JE KLAMSTVO (ak by niekto nevedel - synonymum pre slovíčko LOŽ).....

a preco teda neisli pacienti do sukromnych nemocnic? tam lekari neboli unaveni, a mohli predsa chorym - vsetkym chorym, predsa pomoct, preco tam neisli pacienti?
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

odpovie mi niekto? lebo fakt tomu nechapem, neviem, aky je rozdiel medzi lekarom a lekarom, preco od jedneho sa vyzaduje nezisstna pomoc, a od druheho nie
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mona091 Pozri príspevok
a preco teda neisli pacienti do sukromnych nemocnic? tam lekari neboli unaveni, a mohli predsa chorim - vsetkym chorym, predsa pomoct, preco tam neisli pacienti?
...preto, lebo....odkiaľ si?! ...aha, už vidím....tak Ti to vysvetlím - ústavnú starostlivosť (to je tá, čo robí nemocnica) Ti poskytuje nemocnica v rámci Tvojho ZP podľa spádovej oblasti kam patríš (na to je aj článok v Ústave SR a tak - keby si chcela vedieť podrobnejšie, napíš, ale hádam toľko rozumu máš....). Ak chceš niečo iné, teda že ideš do iného kraja (ak to nie je úraz, ktorý sa Ti stal tam), na pracovisko, ktoré je aj v kraji, kde máš bydlisko Ty - tu nastáva problém - musíš si pekne krásne niečo priplatiť .... no a keď ideš na súkromnú kliniku, tak platíš už keď chytíš kľučku.... takže preto tam nešli .... a to dieťa z inkubátora - akoby sa tam asi doplazilo????
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

aha, a to tymto sukromnym nemocniciam neidu platby zo zdravotnej poistovne? tie platby, ktore platime my v povinnych odvodoch? a to ked tu budu a.s.-ky, vtedy uz budeme moct ist k takemuto podnikatelovi? vtedy ked klucku stlacime, tak platit nebudeme?

stale nechapem,
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

tictac7 Pozri príspevok
...preto, lebo....odkiaľ si?! ...aha, už vidím....tak Ti to vysvetlím - ústavnú starostlivosť (to je tá, čo robí nemocnica) Ti poskytuje nemocnica v rámci Tvojho ZP podľa spádovej oblasti kam patríš (na to je aj článok v Ústave SR a tak - keby si chcela vedieť podrobnejšie, napíš, ale hádam toľko rozumu máš....). Ak chceš niečo iné, teda že ideš do iného kraja (ak to nie je úraz, ktorý sa Ti stal tam), na pracovisko, ktoré je aj v kraji, kde máš bydlisko Ty - tu nastáva problém - musíš si pekne krásne niečo priplatiť .... no a keď ideš na súkromnú kliniku, tak platíš už keď chytíš kľučku.... takže preto tam nešli .... a to dieťa z inkubátora - akoby sa tam asi doplazilo????

a este, ked mi povedlai, ze zavru v nasom meste oddelenie, lebo pre mna bude vyhodnejsie odcestovat 150 km dalej, lebo to bude kvalitne, to je lepsie? dostanem infarkt, objednam taxik, a pocestujem 150 km, tak ako aj to batola?


a mozno tu cestu aj prezijem, hlavne ze budem vo kvalitnom zariadeni?

ale naspat k otazke, preco lekari zo sukromnych nemocnic neisli vypomahat? v stave nudze?
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
sukromny lekar berie nieco do poistovni?

ved ked idem k zubarovi (k inemu sukromnikovy nechodim), tak sa ma ani raz nepytal kde som poisteny - prakticky ani nevie ako sa volam len pridem, poviem co mi je, on to opravi, zaplatim hotovostou (lebo dava zlavu 3% ak neplatim kartou) a idem prec

preco by taky zubar - sukromnik? bral nieco od ZP ?

ja som si myslel ze on je uplne sam-na-seba = sukromnik..

ci nie?
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

SamuelSK Pozri príspevok
sukromny lekar berie nieco do poistovni?

ved ked idem k zubarovi (k inemu sukromnikovy nechodim), tak sa ma ani raz nepytal kde som poisteny - prakticky ani nevie ako sa volam len pridem, poviem co mi je, on to opravi, zaplatim hotovostou (lebo dava zlavu 3% ak neplatim kartou) a idem prec

preco by taky zubar - sukromnik? bral nieco od ZP ?

ja som si myslel ze on je uplne sam-na-seba = sukromnik..

ci nie?

predstav si, ze Pro Care ma zazmluvnene vsetky zdravotne poistovne, ktore mu preplacaju ukony,
a aj sukromni zubari (nie vsetci) maju zmluvy so ZP, a tiez im preplacaju ukony, ty len doplacas,

, skoda ale, ze ty si si nevsimol, ze ZP platia aj sukromnikom, chod do pro caru, a hned ta uvitaju s tym, ze maju zmluvu s kazdou ZP, ale ak sa prepoistis do dovery, tak budes mat aj bonus, v pro care platis za konfort, nie za liecbu,

takze moja otazka je stale nezodpovedana, pozna niekto odpoved?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mona091 Pozri príspevok
aha, a to tymto sukromnym nemocniciam neidu platby zo zdravotnej poistovne? tie platby, ktore platime my v povinnych odvodoch? idú vo výške, ktorú sú ZP u nich dohodne, ak ZP chce nulu, tak im nejde nič...a to ked tu budu a.s.-ky, vtedy uz budeme moct ist k takemuto podnikatelovi? toto nie je ich problém, je to problém ZP - inak, celý tento humbuk je problémom vo vedení príslušnej nemocnine a všetkých ZP vtedy ked klucku stlacime, tak platit nebudeme? toto tu bolo pred rokom 1989, donedávna to bolo v Lýbii, je to síce teraz ťažšie, ale ja osobne by som sa k tomu nevracala. stale nechapem,
Aj zubára mám bez príspevku ZP a tam som pani ja - poviem si termín, všetko najskôr prejdeme, potom robí a robí tak (cca 8 rokov tam chodím), že okrem prvých troch rokov, keď musel riešiť staré veci - len čistí kameň....., občas zapálený vačok (prečo nie cez sviatky - je úplne jedno či vianočné alebo veľkonočné - moje zuby vedia, že jednoducho - sú sviatky :-) )... a tak....to len na okraj, keď nevieš, aby si sa aspoň troška do problematiky dostala...
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

neviem, preto sa pytam, ale s urcitostou viem, ze platby so ZP idu aj sukromnikom, takze ak ty vies, vysvetli mi, ale fakty, argumenty, nie len zbozne prianaia, prosim
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

v tejto chvili uz asi fundovanu odpoved nedostanem, viem, ze ja nechapem, ale som si toho aspon vedoma, horsie je, ze nechapu ani ti, co doteraz mi odpovedali, a ani o tom nevedia, tak snad neskor sa dozviem nieco mudrejsie
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mona091 Pozri príspevok
predstav si, ze Pro Care ma zazmluvnene vsetky zdravotne poistovne, ktore mu preplacaju ukony,
a aj sukromni zubari (nie vsetci) maju zmluvy so ZP, a tiez im preplacaju ukony, ty len doplacas,

, skoda ale, ze ty si si nevsimol, ze ZP platia aj sukromnikom, chod do pro caru, a hned ta uvitaju s tym, ze maju zmluvu s kazdou ZP, ale ak sa prepoistis do dovery, tak budes mat aj bonus, v pro care platis za konfort, nie za liecbu,

takze moja otazka je stale nezodpovedana, pozna niekto odpoved?

no počkaj - riešiš tu konkrétne poskytovateľa, alebo všeobecne?! Odpoveď je stále rovnaká. Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti má so zdravotnou poisťovňou nejaký zmluvný vzťah, na základe ktorého mu ZP pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti (ale presne špecifikovanej - teda toľko takých odberov moču, takých odberov krvi, rontgonov (neviem tam dať tie dve bodečky na o...), toľko EKG, toľko zasadrovaných končatín, toľko neviem čoho....) preplatí určitý počet Euráčikov. A to čo nie je v zmluve so ZP si pacient platí sám.
Ty sa tu ale rozčuľuješ nad niečim úplne iným. To čo sa tu deje - tomu sa povie Ústavná (alebo Nemocničná) starostlivosť a nie ambulantná. No a táto, pokiaľ mi je známe, v rámci ZP nie je riešená firmou, o ktorej tu Ty šveholíš.... (a tá žeby vedela celé Slovensko zachrániť?!)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať