Zavrieť

Porady

Je možné uplatniť do nákladov...?

Nemám sa s kým poradiť, tak sa obraciam na vás:
Živnostníčka, ktorá má živnostnenské oprávnenie: výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry - tréner - cvičiteľ - aerobic - telesná výchva,
-chce usporiadať kondičný prípravný kurz pre nové cvičiteľky, pre úspešné absolvovanie certifikovanej skúšky pre túto činnosť,
- poskytuje tento kurz bezplatne, a aj ubytovanie zdarma. Pobyt 3 dni. Stravu si hradia účastníčky.
dvôvod: nové cvičiteľky = vačší záujem o aerobic
Je to len nápad, ako znížiť ZD, tak ma berte prosím s rezervou...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zuso
    Nemám sa s kým poradiť, tak sa obraciam na vás:
    Živnostníčka, ktorá má živnostnenské oprávnenie: výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry - tréner - cvičiteľ - aerobic - telesná výchva,
    -chce usporiadať kondičný prípravný kurz pre nové cvičiteľky, pre úspešné absolvovanie certifikovanej skúšky pre túto činnosť,
    - poskytuje tento kurz bezplatne, a aj ubytovanie zdarma. Pobyt 3 dni. Stravu si hradia účastníčky.
    dvôvod: nové cvičiteľky = vačší záujem o aerobic
    Je to len nápad, ako znížiť ZD, tak ma berte prosím s rezervou...

    Však skrachuje ak to bude robiť zadarmo .

    zuso je offline (nepripojený) zuso

    začiatočník v účtovníctve zuso
    Zabudla so otázku, ktorá je vlastne v názve témy.
    Je možné uplatniť náklady za ubytovanie za všetky účastníčky VOZD?

    zuso je offline (nepripojený) zuso

    začiatočník v účtovníctve zuso
    zuso
    Je to len nápad, ako znížiť ZD, tak ma berte prosím s rezervou...
    Potrebuje nejak zvýšiť náklady.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak ubytuje ucastnicky kurzu vo svojom dome, ziadne naklady asi nevzniknu. Ak ale bude za ne platit ubytovanie v hoteli alebo nejakom inom ubytovacom zariadeni, tieto naklady budu nedanove.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zuso
    Zabudla so otázku, ktorá je vlastne v názve témy.
    Je možné uplatniť náklady za ubytovanie za všetky účastníčky VOZD?
    Podľa mňa by mala postupovať , tak , že účastníčky nech stravu a ubytovanie zaplatia a ona službu poskytne zdarma .

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    zuso
    Zabudla so otázku, ktorá je vlastne v názve témy.
    Je možné uplatniť náklady za ubytovanie za všetky účastníčky VOZD?
    ak je predpoklad, že budú pracovať v jej prevádzke tak podľa mňa si môže náklady na školenia uplatniť v plnej výške - treba prezenčku a podpisy ... ak sú to úplne "od veci" záujemkyne ktoré majú iné prevádzky tak veru neviem...., asi by som to neriskla

    zuso je offline (nepripojený) zuso

    začiatočník v účtovníctve zuso
    Oni by to boli záujemkyne, ktoré by sa chceli stať cvičiteľkami, ale potom musia ešte absolvovať skúšku - certifikát pre túto činnosť.
    Pravdu povediac nejaký osobný prínos by živnostníčka nemala. Akurát chce aby sa zvýšil záujem o aerobic, a novými predcvičovateľkami je tu istý predpoklad. Ale pracovať v jej prevádzke... neviem či by k tomu došlo.
    Je to blbosť. Ale ďakujem za reakcie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zuso
    Oni by to boli záujemkyne, ktoré by sa chceli stať cvičiteľkami, ale potom musia ešte absolvovať skúšku - certifikát pre túto činnosť.
    Pravdu povediac nejaký osobný prínos by živnostníčka nemala. Akurát chce aby sa zvýšil záujem o aerobic, a novými predcvičovateľkami je tu istý predpoklad. Ale pracovať v jej prevádzke... neviem či by k tomu došlo.
    Je to blbosť. Ale ďakujem za reakcie.
    Ale tým , že ona chce aby sa zvýšil záujem o aerobic , to neznamená , že sú to opodstatnené výdavky . Zákon hovorí , že môže uplatniť len výdavky , ktoré su nutné na dosahovanie príjmu z podnikateľskej činnosti .
    Takže rozmýšľaj nad niečim iným .

    zuso je offline (nepripojený) zuso

    začiatočník v účtovníctve zuso
    Zita5
    Ale tým , že ona chce aby sa zvýšil záujem o aerobic , to neznamená , že sú to opodstatnené výdavky . Zákon hovorí , že môže uplatniť len výdavky , ktoré su nutné na dosahovanie príjmu z podnikateľskej činnosti .
    Takže rozmýšľaj nad niečim iným .
    No práve: zvýši sa záujem o aerobic, a následne tým aj jej príjmy.
    Takže nie?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak sa zvysi zaujem a umerne tomu aj jej prijmy, potom mozno uvazovat o nejakych nakladoch. Zatial sa mi to zda chimera.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zuso
    No práve: zvýši sa záujem o aerobic, a následne tým aj jej príjmy.
    Takže nie?
    To záleží od Tvojho rozhodnutia či áno , alebo nie . Ono totiž sa zvýšiť môžu , ale aj nemusia .
    V tomto prípade sa ťažko dá dať 100% odpoveď , vieš ako to chodí , je to len na rozhodnutí tej osoby , ktorej sa to týka , lebo jednou nohou si aj tak v riziku a v tom sme všetci .

    zuso je offline (nepripojený) zuso

    začiatočník v účtovníctve zuso
    Je mi to jasné, tak ak nevymyslím niečo lepšie, tak neviem... Veľmi sa mi to nepozdáva, preto som sa obrátila na poradu. Ďakujem za príspevky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.