Zavrieť

Porady

Výpis z registra trestov????

Dobrý deň. Stala sa mi jedna nepríjemnosť kedy som zistil, že v mojom registri trestov sa vyskytli doslova veci alebo trestné činy za ktoré som nebol ani odsúdený a ani sa nič také nestalo. Viete mi poradiť ako postupovať??? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zakon 330/2007 Z.z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    § 16
    Nahliadnutie do odpisu registra trestov


    Nahliadnutie do odpisu registra trestov generálna prokuratúra umožní osobe, ktorej sa týkajú záznamy vedené v registri trestov. Nahliadnutie do elektronickej formy záznamov sa vykoná na základe písomnej žiadosti. Osoba, ktorej sa záznamy týkajú, si môže urobiť zo záznamov výpis; pred nahliadnutím sa overí totožnosť žiadateľa.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Podľa ust. § 1 ods. 5 zákona č. 330/2007 Z.z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov register trestov vedie Generálna prokuratúra SR, najlepšie by bolo preto asi obrátiť sa na GP.

    capesnik je offline (nepripojený) capesnik

    capesnik
    ahojte mam taku otazku je rozdiel medzi trestny cinom a precinom??? konkretne marenie uradneho rozhodnutia ?? lebo nwm ci sa mi pisalo do registra ci nie ,? niekto mi wrawel ze sa pise len trestny cin a nie precin ako to je dakujem

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    capesnik Pozri príspevok
    ahojte mam taku otazku je rozdiel medzi trestny cinom a precinom??? konkretne marenie uradneho rozhodnutia ?? lebo nwm ci sa mi pisalo do registra ci nie ,? niekto mi wrawel ze sa pise len trestny cin a nie precin ako to je dakujem
    trestny cin sa rozlisuje na precin a zlocin a obzvlast zavazny zlocin
    precin je trestny cin vyslovne za precin oznaceny v TZ, resp. trestny cin, za ktory TZ ustanovuje trest odnatia slobody najviac na 5 rokov
    to znamena, ze preciny sa tiez zapisuju do registra trestov

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    capesnik Pozri príspevok
    ahojte mam taku otazku je rozdiel medzi trestny cinom a precinom??? konkretne marenie uradneho rozhodnutia ?? lebo nwm ci sa mi pisalo do registra ci nie ,? niekto mi wrawel ze sa pise len trestny cin a nie precin ako to je dakujem
    asi si prečin mýliš s priestupkom, priestupky za nezaznamenávajú v registri trestov

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    capesnik Pozri príspevok
    ahojte mam taku otazku je rozdiel medzi trestny cinom a precinom??? konkretne marenie uradneho rozhodnutia ?? lebo nwm ci sa mi pisalo do registra ci nie ,? niekto mi wrawel ze sa pise len trestny cin a nie precin ako to je dakujem
    Druhy trestných činov

    Trestný čin je prečin a zločin.

    § 10

    Prečin

    (1) Prečin je
    a) trestný čin spáchaný z nedbanlivosti alebo

    b) úmyselný trestný čin, za ktorý tento zákon v osobitnej časti ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou trestnej sadzby neprevyšujúcou päť rokov.

    (2) Nejde o prečin, ak vzhľadom na spôsob vykonania činu a jeho následky, okolnosti, za ktorých bol čin spáchaný, mieru zavinenia a pohnútku páchateľa je jeho závažnosť nepatrná.

    § 11

    Zločin

    (1) Zločin je úmyselný trestný čin, za ktorý tento zákon v osobitnej časti ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou trestnej sadzby prevyšujúcou päť rokov.

    (2) O zločin ide aj vtedy, ak v prísnejšej skutkovej podstate prečinu spáchaného úmyselne je ustanovená horná hranica trestnej sadzby prevyšujúca päť rokov.

    (3) Zločin, za ktorý tento zákon ustanovuje trest odňatia slobody s dolnou hranicou trestnej sadzby najmenej desať rokov, sa považuje za obzvlášť závažný.

    Výpis z registra trestov????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.