Zavrieť

Porady

Nahradia účtovníčky a účtovníkov roboty ?

Chcem sa opýtať na Váš názor, či budeme v našej práci nahradení robotmi alebo máme nádej, že legislatíva na Slovensku je veľmi často sa meniaca a komplikovaná a roboty ju nebudú zvládať? Môj osobný názor je, že v priebehu polstoročia k tomu dôjde a rozhodujúcim faktorom bude práve nemennosť a jednoduchosť legislatívy. Často sa meniaca a komplikovaná legislatíva bude tento proces odsúvať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    ak nas nahradia roboty, tak ja budem ten programator, ktory ich bude programovat
    A myslim že je kopec inych pozicii ktore bude nahradene robotmi skorej ako my...

    A ak nas nahradia roboty, tak dufam ze jedneho takeho budem vlastnit. ja s nohami na stole a robot makaj

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    nie.. roboti nevedia rozmyslat.
    robot vie len to, co mu "stvoritel" (rozujem programator) napise.

    cize, myslim si, ze robot nebude dostatocne kreativny na to aby bol uzitocny

    ale za 50rokov .. to je dost casu na zmeny v inteligencii robotov, ale mam otazku:

    Moze stvoritel stvorit inteligentnejsiu bytost ako je on sam ?

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Obavu mám z toho, že v prípade jednoduchej a často sa nemeniacej legislatívy bude účtovníctvo založenéna logických postupoch typu, ak sa nakúpi tovar, účtuje sa X, ak sa nakúpi DHM v hodnote od A do B, účtuje sa Y, v hodnote vyššej ako B, účtuje sa Z. A tieto logické podmienky bude vedieť vyhodnotiť aj robot , prípadne počítač alebo akokoľvek inak to nazveme. A k tvojej otázke, môže, vezmi si napr.šachový počítač dokázal poraziť človeka, čiže stroj v podstate okrem logiky dokázal aj predvídať. A zvládol to.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    "nemennost a jednoduchost legislativy" bude dosiahnuta az ked vznikne nemenna svetovlada ... dovtedy politicki predstavitelia si budu upravovat zakony podla seba ... no a to bude trvat viac ako 50 rokov

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..ja teda nie som účtovník, ale myslím si, že ak si kdekolvek vo svete roboty poradia so všetkým, od operácií človeka po výrobu áut, s našou legislatívou by predsa len mali problémik...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    SamuelSK Pozri príspevok
    Moze stvoritel stvorit inteligentnejsiu bytost ako je on sam ?

    Kedysi dávno som našla takýto aforizmus: Ak Boh stvoril človeka na svoj obraz, potom strácam o Bohu všetky ilúzie......asi som mimo témy, nedalo mi

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    Nikdy nesmieme dopustit aby tychto robotov VLASTNIL niekto (investor) - pretoze potom budeme mat extremny problem

    Idealne je, pokial by si zasluhu za pracu robota zinkasovali ludia a nie investor, co je ale proti nature cloveka ako takeho, cize asi budu este pestre casy

    Nahradia účtovníčky a účtovníkov roboty ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.