Zavrieť

Porady

Plat účtovníčky

Dávam do pléna otázku, ktorá ma na jednej nemenovanej stránke dosť vykoľajila.Jedná sa o to, že tam bol rozoberaný plat účtovníčky, ekonómky so cca.pár zamestnancami(10-20).
Zamestnávateľ chce zamestnať účtovníčku, eknómku, ktorá bude mať na starosti mzdovú agendu,účtovníctvo, a.t.ď., aký plat jej ponúkne?Začínam diskusiu :p
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

To závisí od mnohých faktorov :
praxe, zodpovednosti, vzdelania, pracovnej náplne, spôsobu zamestnania (SZČO alebo prac.zmluva) ale aj solventnosti firmy, regiónu, odboru podnikania danej firmy....
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

suhlasim s Branom...treba vediet viac..
a aj to, za co vsetko bude zodpovedat..
Lebo uctovnictvo moze byt komplikovane, JCD-zahranicne zalezitosti, dph, kopec dfa ci vfa, alebo ERP, ci sklady
potom mzdova agenda - nemyslim si, ze 10-20 zamestnancov je malina, ak to bude robit pomimo uctovnictva,pokladne a personalistiky a ... zastupovat zaroven pravnika, šefa odborov a vselico ine, čo sa niekedy od jedinej ekonom. pracovnicky ziada
Takze treba najprv vediet, co ma robit a potom mozno hovorit, ci to bude stíhat, či na to vsetko ma bud vzdelanie alebo prax....
a potom region - na vychode inak platia nez na "zapade" :-)
0 0
luky luky

luky je offline (nepripojený) luky

žena
Súhlasím s ekin, že všetko je o tom čo za svoje peniaze chce podnikateľ dostať a ako si ekonóm váži svoje vedomosti a ešte od toho aká je konkurencia v tom regióne.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
hehe,
len tak som nakukol do "kto je online" a vidim, ze plat uctovnicky je velmi zaujimava téma. Vascina visela na tomto prispevku :-)
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Na stránke dashoferu je tiež rozdiskutovaná táto téma a čísla, ktoré tam padajú sú veľmi rôzne. Hlavne podľa oblasti Slovenska.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Dobrá účtovníčka je podľa mňa na nezaplatenie. Len málokto to však vie.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
chcem sa opýtať - možno budem potrebovať do budúcnosti - ako by som mala preveriť účtovníka/čku - či sa vyzná, či je dobrá/ý. Aké kritéria mám použiť. Skúste sebakritiku, lebo moja osoba sa síce vyzná v účtovníctve, ale len ako finančný manažér - jednotlivé účtovania, resp. predkontácie sú mi nie veľmi blízke. Ale pracujem na tom, aby som aj tomu aspoň na 95% rozumela. Takže prijímam všetky názory. Pekný deň
0 0
ikula ikula

ikula je offline (nepripojený) ikula

Na rovinu mám 12 000,- na ruku, ale ešte som výplatu nemala nikdy načas a ani celú naraz, odvody z minimálnej mzdy: za tento rok ani nie sú zaplatené, žiadna strava, ani stravné lístky, či obedňajšia prestávka, alebo preplácanie cestovného. Robím od objednávok až po ďaňové priznania všetko: sklady, účtovníctvo, DPH, mzdy. Nemám síce veľké obraty, ale stretávam sa prakticky so všetkými účtovnými prípadmi vrátane vývozu a dovozu. A ver mi, ten plat je malý.Môj šéf často vraví, že by sa bezo mňa asi obesil, a tak keď si nájdem niečo lepšie, ešte mu aj lano donesiem. Takže keď bude dobrá, tak ju len pekne zaplať, veď ona ti to stonásobne vráti, keď nebudeš mať pokuty za chybné daňové priznania. A preveriť? Poriadne ju preverí len daňový úrad, keď budeš mať kontrolu. Držím palce pri výbere
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Nedá mi reagovať. Ikula síce nenapísala, v akom regióne pracuje, ale podľa platu to odhadujem na východné Slovensko. Je veľa podnikateľov, ktorí si začnú vážiť svojho účtovníka až potom, keď ho stratia. Sú dokonca aj takí, ktorí ťa bez mihnutia oka prirovnávajú k predavačke. Nie že by som mal niečo voči tejto profesii, ale účtovník je účtovník a zaslúži si osobitný prístup. A čo sa týka toho ohodnotenia, naozal veľmi záleží na tom, čo všetko robíš. Ten plat sa môže pohybovať v rozmedzí 12000-25000 Sk. Podľa mňa aj medzi účtovníkmi je veľký rozdiel. Podaktorí musia okrem klasického účtovníctva ovládať aj mzdovú a personálnu agendu, daňové záležitosti /DPH, daň z príjmu, spotrebné dane,.../ Takí sú pre podnikateľov na nezaplatenie a mali by si ich držať všetkými desiatimi.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Pekne napísané v predchádzajúcich príspevkoch. To čo napísala ikula je svätá pravda. Účtovníčka je v niektorých firmách "dievča pre všetko", tak si to vysvetľujú poniektorí majitelia firiem. Čo sa týka platu, je to naozaj veľmi individuálne a nemyslím si že plat ktorý uviedla celkom zodp. iba východnému regiónu. Aj na západnom Slovensku sú veľké rozdiely a naozaj účtovníčka má častokrát min. mzdu + niečo navrch. Želám ikule, aby čo najskôr mohla to "lano" doniesť svojmu šéfovi a ten nech s ním naloží podľa vlastného uváženia. Prajem jej veľa trpezlivost, aby si našla miesto v takej firme, ktorá ju naozaj dobre ocení.
0 0
Zuraja Zuraja

Zuraja je offline (nepripojený) Zuraja

Ahoj ...ja tiež poviem koľko mám....robím na ŽL a mám 8000.- smiešna suma...požiadala som,aby mi zvýšil aspoň o 7% mieru inflácie a robí drahoty....ale v našom regione sa niet čoho chytiť,,tak čuším....ale nie je to správne s ohľadom na moju 30 ročnú prax...som komplexná ekonomická pracovníčka....teda robím všetko...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Zuraja za 8.000,- Sk by som skutočne nerobil na živnostenský list, pokiaľ si uvedomíš, že cez 2000,- Sk dáš na odvody, nemáš "zamestnaneckú" dovolenku, lístky, stravné na prac. ceste, služobné vozidlo,...
Ja robím na ŽL, ale pod 15.000,-Sk/mesiac by som skutočne zmluvu o vedení účtovníctva nepodpísal. Naštastie mám aj nejaké FO, ktoré sa dajú robiť vo "voľnom" čase. Priemerná mzda je 14,5 tisíca a dobrý účtovník s vysokou školou a praxou by nemal svoju prácu hodnotiť nižšie.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Zuraja, Braňo má pravdu. Ak nemáš s tvojim podnikateľom uzavretú nejakú pre teba nevýhodnú zmluvu, že nemôžeš ukončiť účtovanie v priebehu roka, postav ho pred hotovú vec a pýtaj si buď 15000 alebo nech si to robí sám. Uvidíš, že cúvne, lebo nového účtovníka tak rýchlo nezoženie a bude ťa ešte prosiť, aby si sa vrátila.
0 0
Zuraja Zuraja

Zuraja je offline (nepripojený) Zuraja

Ďakujem Braňo a juko..akurát zajtra mám "dalšie kolo" žobronenia o môj plat dodali ste mi odvahu.....napíšem ako som dopadla...
0 0
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Zuraja, ja by som neabsolvovala "ďalšie kolo žobronenia". Skôr by som ho tak ako radia iní, postavila pred hotovú vec. Novú účtovníčku, ktorá bude mať jeho firmu "v malíčku" a prečítanú od A-Z tak ľahko nenájde a ak áno, tak nie za túto sumu. To by mu malo dôjsť.
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Ahojte, po precitani niektorých prispevkov Vam napisem skusenost z Bratislavy zaklad 9000Sk + 100% premie (ale nemusia byt). Robi sa nie jedna firma, ale viacej(5-8) a kazda ma svoje specifika.Robi sa vsetko okrem miezd.Tak aj takato je moja skusenost.Odisla som po mesiaci a videla som na vyplatu len zaklad.Takze nie je to len podla regionu ale je dost ludi ktori zoberu uctovnictvo a nerozumeju tomu co robia a malo je takych co obsiahnu celkovu agendu od zakladu az po koniec t.j. predkontacie, danove priznanie ale aj odnesenie posty )

Pekny den vsetkym PORADCOM.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ja som z Nitrianskeho kraja, mám 9 zamestnancov, robím tiež všetko od účtovnícva, mzdy, výkazy, sklad a mám 11.000 v čistom a je mi to tiež málo za prácu, ktorú robím, preto rozmýšľam ísť na živnosť popri zamestnaní-ale neviem či by som bola na tom lepšie.
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Som prekvapena, ako nizko sa uctovnicky ohodnocuju za svoju pracu!!! Uctovnictvo neznamena len uctovanie, ale aj sledovanie zakonov, ktore sa z hodiny na hodinu menia! A kolko strachu a nervov prezivame, ci ta-ktora uctovna operacia je spravna a setrime pokuty a penale zamestnavatelov.... To sa vlastne neda ani opisat. A ked niektora uctovnicka ma viac firiem a roznorode cinnosti musi zvladat!!. Tak si len pytajte trochu viac bubacikov:-)))
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Naša mzdárka ( a majiteľka v jednom ) prácu účtovníčky zaradila podľa zákonníka práce ako prácu so 4 stupňom náročnosti. Na prax a vysokoškolské vzdelanie sa neprihliada. Čiže pri hodinovke je to minimálna hodinová tarifa x koeficient 1,60. Čo je v súčastnosti 35x1,60=56 Sk na hodinu. To je základný plat, ktorý sa našťastie navyšuje v závislosti od toho ako prosperuje celá firma. Ale boli časy, že sme ďakovali odborárom, že vybojovali aspoň tých 35 Sk/h...
0 0
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Zuraja, ako dopadlo ďalšie kolo "žobronenia" za plat?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať