Zavrieť

Porady

Plat účtovníčky

Dávam do pléna otázku, ktorá ma na jednej nemenovanej stránke dosť vykoľajila.Jedná sa o to, že tam bol rozoberaný plat účtovníčky, ekonómky so cca.pár zamestnancami(10-20).
Zamestnávateľ chce zamestnať účtovníčku, eknómku, ktorá bude mať na starosti mzdovú agendu,účtovníctvo, a.t.ď., aký plat jej ponúkne?Začínam diskusiu :p
Usporiadat
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Robotu jak pre hovado a tak okolo 50-60 tis.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
bepo
Robotu jak pre hovado a tak okolo 50-60 tis.
To je krásny výraz! Možno za ten plat aj pre koňa, ten má dosť veľkú hlavu!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Reagujem oneskorene ale nedá mi Už pri tej viagre som Ti radila pošli mu link na túto tému! Nech si o sebe počíta aj s celou rodinou ! Si Pani Účtovníčka tak sa s ním nezahadzuj!
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Myslím, že sa podceňujete veľmi. Iste, že sa do mňa pustíte ako osy, ale pridám svoje skúsenosti. Minulý rok mi zamestnávateľ navrhol pracovať na živnosť. Veľmi som sa bála, ale išla som do toho. Dnes si neviem vynachváliť. Za 20-ku robím jednej firme kalkulácie, štatistiky, mzdy-41 zam., intrastat, nie účto a ďalším dvom po 12 PU+mzdy. Roboty je vo všetkých troch prípadoch veľmi veľa, hlavne tá prvá je veľká akciovka, ale dá sa to. Stanovila som si cenu a i keď váhali, nakoniec pristúpili. Zdieľam názor mnohých z Vás, že je to len o nás. My sa podceňujeme a bojíme sa pýtať. Ale na rozdiel od ostatných zamestnancov firiem musíme non stop študovať, zaspávať s knihou a vstávať s hlavou plnou starostí za tie firmy, myslieť za majiteľa a opravovať za lemplov, tak prečo si nevypýtať? Tých čo nechcú dať, odmietnite, veď oni sa spamätajú. Aj ja som mala na začiatok len 1x PO a FO, a dokonca FO zaplatila až po 5. mesiacoch za nechutné množstvo dokladov 1000/mesiac, keď som sa s ním rozlúčila, ponúkal modré z neba. Odmietla som ho, nech vyskúša inde. Teraz platí 5x viac a plače, že je to o ničom a chce sa vrátiť. Región som BA okolie, z BA nemám ani jednu firmu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Vieš mňa rozčuľuje,to že našu robotu nik neuznáva.Ja som obila aj knihy jázd a teraz má čaká spätne tiež za 2 roky na 3 autá.Majitelia nemajú nato čas a ja sa bojím kontroly,viem že PHM vyhadzujú z nákladov.
Koľký z majiteľov pre ktorých robíme účto majú krásne vily a drahé autá.A to je aj môj prípad.Ja si tiež myslím,že ku každému účtu treba pristupovať individuálne ale podcenu by sme nemali ísť.Malé účto.aspoň za minimálnu mzdu + mzdy. Teraz prišla za mnou kamoška čo robí načierno mzdy + JÚ účto.Ohlásila sa im kontrola zo Soc.poisť.,ona nemá urobené mzdové listy za 7 rokov dozadu,mzdy sú zle porobené,daň.zle odvedená.
...........................

no citam, pocuvam, ale cenu prace stlacate dole prave Vy, ktori tak placete. pritom ste ochotni robit vsetko za nic!
V skutocnosti ste radi, ze tu pracu mate, nie?
A co takto si dupnut, polozit papiere a dovidenia?
a co takto nerobit nacierno, dat si poziadavky a riskovat, ze sa najde niekto iny - ochotny robit za !nic!
Casom by sa vychovala v podnikateloch ucta k uctovnikom, nemyslite?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Jana2004
Myslím, že sa podceňujete veľmi. Iste, že sa do mňa pustíte ako osy, ale pridám svoje skúsenosti. Minulý rok mi zamestnávateľ navrhol pracovať na živnosť. Veľmi som sa bála, ale išla som do toho. Dnes si neviem vynachváliť. Za 20-ku robím jednej firme kalkulácie, štatistiky, mzdy-41 zam., intrastat, nie účto a ďalším dvom po 12 PU+mzdy. Roboty je vo všetkých troch prípadoch veľmi veľa, hlavne tá prvá je veľká akciovka, ale dá sa to. Stanovila som si cenu a i keď váhali, nakoniec pristúpili. Zdieľam názor mnohých z Vás, že je to len o nás. My sa podceňujeme a bojíme sa pýtať. Ale na rozdiel od ostatných zamestnancov firiem musíme non stop študovať, zaspávať s knihou a vstávať s hlavou plnou starostí za tie firmy, myslieť za majiteľa a opravovať za lemplov, tak prečo si nevypýtať? Tých čo nechcú dať, odmietnite, veď oni sa spamätajú. Aj ja som mala na začiatok len 1x PO a FO, a dokonca FO zaplatila až po 5. mesiacoch za nechutné množstvo dokladov 1000/mesiac, keď som sa s ním rozlúčila, ponúkal modré z neba. Odmietla som ho, nech vyskúša inde. Teraz platí 5x viac a plače, že je to o ničom a chce sa vrátiť. Región som BA okolie, z BA nemám ani jednu firmu.
PRESNE O TOM TO JE - TOTO MAM NA MYSLI. TREBA SA ZOBUDIT A KONAT S POCITOM SEBAUCTY.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

pyton
Ahoj Aladin, je to tak, ako hovoríš. Tie ceny sú stanovené veľmi prijateľne. Keby sa Ti chcelo, tak daj vedieť bližšie, za čo bol ten dorub, čo bolo povyhadzované z nákladov, toto sme tu tuším ešte nerozoberali, že čo sa vyhadzuje z nákladov a bolo by to dosť zaujímavé.
celkom presne neviem ,viem len že bol problem s prepočtom phm , nieco tam bolo s lízingom... asi nespravny výpočet... asi... ako vravím vtedy som to este nerobil a majitelke nebolo velmi do reci na tuto temu... takže mi dala len platobný výmer a zuctoval som platbu.doplatku dane a penále.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Neda mi, nepridat sa k tejto debate. Konkretne tento tyzden som bola na jednom pohovore, lebo som hladala novu pracu. Vo firme, v ktorej som teraz, zastupujem len pocas MD a mala by som koncit. Moj sucasny plat je na nas region skvely. Dozvedela som sa o jednej firme, ktora robila konkurz v piatok - az v piatok poobede. Tak som cez vikend spisala zivotopis a v pondelok rano tam nabehla, ze ci by so mnou mohli este podebatit, ak to vyberove konanie este neuzavreli. Najprv ma odstavili, ze je neskoro, no ked si pani z uctarne pozrela moju prax a prilozene certifikaty - hned sa zacali so mnou bavit inak. Nakoniec som tam mohla nastupit. No ked som prisla podebatit o plate - doslova mi vyrazili dych!!! Pri plnom uvazku som mala dostavat 9500 v hrubom. Proste som nevedela, ci sa mam tam na mieste rozosmiat, alebo o co im ide. Sefka, kde teraz pracujem, mi navrhla polovicny uvazok a 10 tis. v cistom,bolo to az potom, ked sa dozvedela, ze som bola na konkurze. Tak som do tej firmy zavolala, ze nenastupim a povedala som im aj preco - ze je to kvoli platu. NECH SI UVEDOMIA.
Nemyslim si, ze ma v tomto zamestnani rozmaznali a nie som ani platovo narocna. Co robim popri robote - okolie sa skor vyjadruje, ze robim, akoby som bola charita - za minimum. Ten plat, ktory mam teraz v praci nie je vysledkom mojho usilia dosiahnut ho - jednoducho mam skvelu sefku, ktora vie ocenit robotu svojich zamestnancov a to vsetkych!!! Lenze to je svetla vynimka, ako zistujem.
Je cim dalej tym viac zamestnavatelov, ktory svojich zamestnancov drzia okolo minimalnych miezd. A ja tiez tvrdim, ze je to len v nas, aby sme im to dali vediet. Na jednej strane chcu mat v nas pomaly chodiaci lexikon - aby sme vedeli okamzite zareagovat ohladom vsetkych zmien v zakone a na druhej strane za minimalny plat??? Fakt som v udive, ked som si precitala prispevky k tejto teme.
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

Alušik, máš šťastie.

Iba som chcela položiť rečnícku otázku : Kde zobral moderátor JOJ informácie o priemernom plate vysokoškolákov? na inej planéte?
Ja som bola šoknutá keď zahlásil 24tis. Neviem si to predstaviť
0 0
laura laura

laura je offline (nepripojený) laura

V BA to momentálne je na h... , ale v iných mestách je to ešte horšie. Keď treba robiť priznania, je bežné že účtovník je v práci nonstop, ale na výplate to nepocíti, pretože to nikto nevidí. A preto navrhujem robiť ako Ugho Fantozzi, a potom možno podnikatelia ocenia dobrých účtovníkov.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Neviem čo sa čudujete,že niektoré účtovničky to robia raz za rok. Moja sestra čo má už od91r. tej v marci odnesie vždy pokladničnú knihu, urobí jej teraz ev.príjmov predtým paušál,keď je zmena zavolá mojej sestre, dáva jej rady, moja sestra nevie absolútne nič-teraz jej dala 30000,-a ona všetko spraví. Mali aj kontroly vždy bolo všetko ok.CHcela som aby ma zobrala ale má toho moc a potom čo som sa musela nakoniec so všetkým trápiť sama,hoci som jej dala mesačne 3000,-za rok to bolo zapísanie 985 položiek v peň. denníku,fa som robila sama aj výplaty, odvody...lebo tá moja len peniaze zobrala a nič nezapísala,takže som jej dávala príspevok k MD a na konci roka mi to dala prázdne,na tie všelijaké denníky dostala 1000,-SK to kúpila, chyba bola že som ju nekontrolovala. Takže som sa rozhodla trápiť sama. Ale ja byť Vami trvala bysom na tom aby mi dali viac,trebárs ...nebudem Vás navádzať,
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

len tolko že ak je to len 1x za rok , tak je urcite vacsi zhon, stres a od toho sa priamo odvijaju aj chyby (myslim od tých najbanalnejsich ako preklep čiastky , az po tie vacsie problemy že ako zauctovat niektorý učtovný prípad.) o tom už ani nevravím že pocas roka sa este daju niektore veci poriesit ale po uplynutí roka je to už retro....... nevraviac o veciach ako napr. sledovanie obratu pre DPH, nahlasenie platieb FO do 31.1., výplaty, výkazy , prehlady ... mam pokracovat?? existuje ovela vacsia možnosť chyby... a o tom strese ani nehovoriac...
0 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Ja robím JÚ + všetky adiministratívne práce (vystavovanie fa, dokumentov, vrátane odnášania pošty, vybavovania telefonátov, ...vrátane sobôt a nedieľ v ktorúkoľvek hodinu) už deväť rokov zadarmo - manželovi. Popritom sa starám o dve deti a domácnosť, z toho jedno mi sedí na kolenách. V sobotu má 3 roky, oficiálne mi končí materská. Rozmýšľam, čo urobím v pondelok. Zaevidovať sa na úrade práce a každý týždeň sa ísť podpísať? U nás v rodisku nášho p. ministra financií prácu nezoženiem. Nastúpiť u manžela znovu v podstate zadarmo a prísť o nervy? Alebo ísť dokladať tovar do regálov do nejakého blbého LIDLu? Manžel chce, aby som išla na samozamestnávanie, ale ak viem, že na to nemám (deväť rokov som bez školení, kontaktu s inými účtovníkmi, ešte že mi zapojil ten internet), tak sa na to nedám. Ale to je asi iba môj problém, alebo nás takto robí viac?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Fíha, fakt to nemáš ľahké. S tvojimi vedomosťami by som do Lidlu nešla pracovať. Určite nie. Síce ľahko tak uvažuje mladá baba, ktorá ešte nemá založenú vlastnú rodinu. Odkiaľ že si? Nikde na okolí nenájdeš prácu účtovníčky?
0 0
michaela25 michaela25

michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

Ja som zamestnancom /jediným/ v učtovníckej firme robím 6 firiem a mala by pribudnúť dalšia. Robím aj JU aj PU nie sú to pritom podľa mňa najmenšie firmy 3 z ních majú mesačne asi po 500 dokladov v pokladni viac ako 30-40 vystavených faktúr a 50 prijatých, jedna má mzdy pre 17 zamestnancov, o leasingoch ani nehovorím, týmto trom firmám aj vystavujem tie faktúry pričom niektoré majú aj 100 riadkov.Jedna firma nie je platca DPH, jedna je štvrťročný ostatný mesačný.
Všetkým vypisujem PPD,VPD doklady donesú v igelitkách 2 firmy dokonca pomiešane spolu, samozrejmosťou su prevodové príkazy ešte aj poštu odnesiem po pracovnej dobe, lebo domov idem okolo pošty. Keď potrebujem internet /napr.kurzový lístok,alebo poradiť sa na PORADE/ tak jedine večer doma vlastný. Gastrolistky musím pýtať, obedňajšia prestávka žiadna za posledný rok som mala 2 tyždne rozhádzanej dovolenky, lebo stále je nejaký termín a ja keby som aj chcela urobiť skôr nejaky tak nestíham pretože stále sa niečo prerába a mení napr. pri poslednej DPH klient dodal posledných 98 dokladov na spracovanie 25tého o 12.30. A to všetko hrubá mzda 10.000,-SK plus premie 7000,- Som pritom z Bratislavského kraja , ta moja mzda nie je možno až taká nízka, ale ja som asi celkovo rozčarovaná, lebo práve skončila DPH, je leto a ja si nemám ani kedy dovolenku zobrať.Najradšej by som podala tú demisiu na funkciu dospelého, alebo si asi nájdem iné zamestnanie aj keď účtovníctvo je aj mojou záľubou.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Keby si si založila živnosť a firmy by k tebe prešli, mala by si to lepšie. Takto je to málo.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

michaela25
Ja som zamestnancom /jediným/ v učtovníckej firme robím 6 firiem a mala by pribudnúť dalšia. Robím aj JU aj PU ....... A to všetko hrubá mzda 10.000,-SK plus premie 7000,- Som pritom z Bratislavského kraja .....
Je to takmer na plac. Obdivujem ludi ako michaela25 ,ktori za neuveritelnu zodpovednost zoberu 17 v hrubom (ak ma sef dobru naladu). Pritom viem, ake je tazke dosiahnut u sukromnika vobec taky peniaz, pretoze majitel firmy k tomu prirata este odvody, prispevok na stravu ..... cize to chape ako ovela vacsi peniaz vynalozeny na nas = cena prace.
Na druhej strane sa stretavam s ludmi, ktori dochadzaju za pracou do Ba a beru za nahadzovanie podkladov pre uctovnictvo (bez uctovania) 15 stku (bez VS) a myslia si, ako preukrutne malo zarabaju, pretoze v Ba vsetci maju 24 ..... A pritom realita je celkom inde. Ti, ktori by si zasluzili zarobit i viac zostavaju neohodnotenymi, pretoze robia to, co ich bavi a jednoducho tym ziju. A ti, ktori na pracu jednostaj zazeraju a za tak "maly" peniaz nepohnu ani prstom navyse (pritom nemaju ani polovicnu zodpovednost ako ti prvi) zarabaju v pohode 15stku...... co dodat
0 0
Rupert Rupert

Rupert je offline (nepripojený) Rupert

Teraz neviem, ci tie sumy co tu uvadzate su v Eurach, alebo zle vidim.

Ženy, dámy, dievčatá.

Mnohe robite po veceroch, pracu si beriete domov, doma sa musite este postarat o deti, manzela, domacnost. Poriadne si ani rodinu neuzijete.

Vypytajte si za svoje skusenosti, vedomosti, odbornost aj adekvatnu placu.
Nepodcenujte sa. Budte zdravo sebavedome.

Vysvetlite svojmu zamestnavatelovi, co obnasa praca uctovnicky, ze nie ste varic kavy, otvarac obalok, doplnok k sefovmu stolu, alebo ozdoba kancelarie.

A ked to nepochopi, rozlucte sa s nim. Vsak o sa nakoniec zbada.

Tak len takto v kratkosti, lebo by som napisal o tom litanie, a hlavne som ovplyvneni emociami. Tak aspon takto.
0 0
michaela25 michaela25

michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

Ďakujem za pekné slová. Uvažujem nad živnosťou, ale rozhodne nebudem môjmu zamestnavateľovi preberať firmy to neurobím, radšej budem hľadať vlastne. Uvidím ako sa mi bude dariť. Som príliš zodpovedná aj voči zamestnávateľovi.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dík Peťo za "vsuvku" . P.S. všetkým cifrám horeuvedeným - na východe a na severe našej krásnej vlasti sú odmeny bez ohľadu na interné alebo externé účtovníctvo o polovicu nižšie, než na západe ...a žiadne sebavedomie na tom zatiaľ žiaľ nič nezmení ...... a to sa týka aj iných profesií...ale o tejto skúsenosti sme už písali aj v iných témach .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať