Zavrieť

Porady

Wifi siet cez router

Zdravim chcel by som sa napojit na suseda ktory byva v dome cez cestu vzdusnou ciarou cca 30-40m.U mna uz nieje mozne pripojenie nakolko operator uz nema volne porty v tejto lokalite. Neodporucali mi tahat kabel vzduchom kvoli blesku tak som sa rozhodol na wifi pripojenie. Viete mi poradit nejaky router ktory by to zvladol cca prechod cez 2-3 steny a tych 40 metrov?? Zvladaju niektore 2 ci 3 antenove routre takuto vzdialenost??? Mate nejake skusenosti pripadne riesenia?? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    devil811 Pozri príspevok
    Zdravim chcel by som sa napojit na suseda ktory byva v dome cez cestu vzdusnou ciarou cca 30-40m.U mna uz nieje mozne pripojenie nakolko operator uz nema volne porty v tejto lokalite. Neodporucali mi tahat kabel vzduchom kvoli blesku tak som sa rozhodol na wifi pripojenie. Viete mi poradit nejaky router ktory by to zvladol cca prechod cez 2-3 steny a tych 40 metrov?? Zvladaju niektore 2 ci 3 antenove routre takuto vzdialenost??? Mate nejake skusenosti pripadne riesenia?? Dakujem
    b/g/n rychlosti, nie n-lite a prečítať si nejake recenzie. Tych 40 metrov by to mohlo dosiahnuť.

    devil811 je offline (nepripojený) devil811

    devil811
    mecky Pozri príspevok
    no 40m a cez steny je dost utopia
    ak to ma byt ozaj funkcne tak na kazdu stranu AP
    Viete to niekto trochu viac rozviest??? Konkretny navrh pripadne konkretne zariadenia???

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    mala ilustracna napoveda ... chce to ale viac investovat, ale je to omnoho stabilnejsie, ako nejake wifi na domace pouzitie po izbach
    Je potrebne pouzit smerove anteny a nejake AP (mohlo by byt aj NS2, alebo NS5 (tam sice anteny niesu az tak smerove, ale zaberaju vacsi uhol, ale malo by to byt v poho))
    Aj toto je jedno z rieseni
    qq.JPG  

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Co sa tyka blesku, tak ja mam vzduchom tahane tiez celkom dost kablov (cisto FTP + vodiace lanko a doteraz som to neuzemnil ) sice nemam dlzku az 40m, ale cca 30m a menej (ale celkova dlzka kablu je v niektorych pripadoch az do 70m) a ja som sakra v bleskovej oblasti v lete je u nas burka pomaly kazdy treti den (Tatry).
    To ze ti udrie blesk do kablu je asi 1:100000000000000000000000000, horsie to uz je s napatovou vlnou, ktora vznika od blesku a siri sa aj 100vky metrov, tam ti moze odist switch (a myslim si, ze je to lacna ochrana 1x switch klasicky cca 10€).
    Pri takychto bleskoch ti ale moze kludne odist aj AP, tam to vyjde o nieco drahsie.
    Najlepsim riesenim, je samozrejme zakopat, ale to si dufam najmes tmavsich spoluobcanov, lebo kopat cca 40m a zrejme tam bude aj nejaka cesta, chodnik, plot atd ...
    Mozno este lepsim riesenim by bolo natiahnut optiku, ale to uz je o hodne drahsie, ale mas pokoj od bleskov.
    Vseobecne co sa tyka bleskov, tak najlepsou ochranou je vsetky zariadenia vypnut a odpojit od privodu 230V + odpojit anteny, koax ...

    devil811 je offline (nepripojený) devil811

    devil811
    NO ved prave to ze je tam aj chodnik aj cesta sice iba taka vedlajsia musim vyskusat co by to robilo s 3 antenovym wifi routerom ci by to neslapalo aj tak. Je tam aspon istota ze tam neudrie blesk. A ked to nepojde tak dam kabel bud vzduchom alebo zemou.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    3 anteny mozu zlepsit pokrytie v urcitom priestore, ale fyziku neodrbes a s pelendrekovoou antenou uz duplom nie
    skor to vyskusat s jednym nanostation namierenym na tvoj dom, v miestnostiach od anteny by sa dalo nieco chytit, ale ze to bude stabilne pochybujem

    devil811 je offline (nepripojený) devil811

    devil811
    Komunikujem teraz so Slovanetom o moznosti pripojenia sa k mikrovlnke ktoru maju v Sladkovicove.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.