Zavrieť

Porady

daňový bonus

prosím poraďte mi, ako by ste postupovali v nasledovnej situácii. Zamestannec - otec má vo vyhlásení uplatnený bonus na dve deti. Je v rozvodovom konaní, ešte manželka sa odsťahovala zo spoločnej domácnosti najskôr s jedným dieťaťom, neskôr sa pridalo druhé. Chce si u svojho zamestnávateľa uplatniť bonusy na obe deti, upovedomila o tom písomne aj zamestnávateľa manžela, manžel však nesúhlasí so zastavením vyplácania, nakoľko nemá právoplatné rozhodnutie o rozvode. Hoci manželia nežijú v spoločnej domácnosti a nepodieľajú sa na jej financovaní, je mi jasné, že bonus by si logicky mohla a mala uplatniť manželka. Keďže cesta vysvetľovania otcovi je neschodná, budem vyplácať bonus aj jemu, s tým, že budem čakať na rozhodnutie súdu a potom pri ročnom zúčtovaní mu ho zoberiem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    máš podpísané vyhlásenie ? sú tam vpísané deti ako vyživované ? máš RL detí? popr. potvrdenia o návšteve školy??? ty nemáš žiaden problém, aj keby si vedela ak ti podpíše ...nemáš čo riešiť....
    predpokladám, že áno.....to, že si napr. aj obaja uplatňujú DB súčasne ? ich problém.....
    ja som mala dávno, takýto prípad, DÚ vyzval oboch rodičov a tí sa dohodli (keď ešte existovala nezd. čiastka na deti) a rozdiely boli doplatené, resp. vyrovnané mimo mzdovej účtarne.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.