Zavrieť

Porady

Zmena poisťovne

Dobrý večer,
chcela by som sa informovať ohľadom zmeny zdravotnej poisťovne ,ale keďže som mála zákrok na umelé oplodnenie hradený ZP mala som 3 cykly hradené,ak by som si zmenila ZP tak chcela by som vedieť či by mi to tiež uhradila, alebo už nie kvôli tomu že som mála hradé v inej,alebo neuhradza to každá poisťovňa.Alebo je to jedno že v ktorej poistovni som ale to hradia len 3 krát a dosť.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimika je offline (nepripojený) mimika

    mimika
    Zmeniť zdravotnú poisťovňu ste mohli len do 30.09.2011 a poistencom novej poisťovne by ste sa stala až od 1.1.2012. Takže o rok

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády SR č. 777/2004 Z.z. "Rozsah úhrady zdravotných výkonov pri chorobách zo zoznamu chorôb podľa § 1 ods. 1 nariadenia" na základe verejného zdravotného poistenia sa uhrádzajú najviac tri cykly výkonov asistovanej reprodukcie ženám do 39. roku veku života. Uvedené ustanovenie nehovorí o počte cyklov hradených jednotlivými poisťovňami, ale o počte úhrad z verejného zdravotného poistenia ako takého.
    Z uvedeného vyplýva, že zmena zdravotnej poisťovne (pri súčasnej právnej úprave) by v Tvojom prípade nemala vplyv na zvýšenie počtu cyklov hradených z verejného zdravotného poistenia, keďže už si mala max. možný počet cyklov uhradený a je jedno, cez ktorú zdravotnú poisťovňu.

    Jaanka1983 je offline (nepripojený) Jaanka1983

    Jaanka1983
    ďakujem za odpoveď ja len som sa informovala lebo známa mi hovorila že je to možné ja aj tak chcem zmenu kvoli tomu že som sa stretla aj z takým pípadom že lekári nemeju podpisané zmluvy tak som si niečo musela uhradiť aj sama,ale na druhej strane neboli to vysoké sumy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.