Zavrieť

Porady

Daň z mot.vozidiel

Vie mi niekto poradiť, keď nebola v spoločnosti platená daň z dôvodu,že majiteľ si myslel,že keď sú auta na leasing tak netreba čo spraviť?
Od roku 2003!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Tu už je ťažko niečo radiť. Jedine doplatiť túto daň aj keď asi s poriadnymi penálmi. Lebo ináč pri kontrole daňovníci neuznajú žiadne náklady súvisiace s používaním auta na podnikateľské účely (tým myslím PHM). Ináč fakt neviem, ako by sa to dalo poriešiť.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    DU nevyradí uvedené náklady z účtovníctva. Ale daňovník bude musieť podať DP k cestnej dani /k dani z motor. vozidiel/ uhradiť a samozrejme s príslušnými pokutami a penálmi.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    KvetkaK
    Lebo ináč pri kontrole daňovníci neuznajú žiadne náklady súvisiace s používaním auta na podnikateľské účely (tým myslím PHM).
    Kvetka to som reagovala na túto vetu. Správca dane uzná náklady.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ja viem, len ja som to myslela tak, že ak by to nezaplatil dodatočne. Ináč s Tebou súhlasím.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Kvetka , aj keby to nezaplatil dodatočne, tak mu správca dane uzná výdavky spojené s užívaním automobilu.
    Cestnú daň alebo daň z MV proste bude od neho vymáhať až kým neuhradí

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dosi
    Vie mi niekto poradiť, keď nebola v spoločnosti platená daň z dôvodu,že majiteľ si myslel,že keď sú auta na leasing tak netreba čo spraviť?
    Od roku 2003!
    No, je to ťažké s niektorými ľudmi, keď začnú myslieť.

    dosi je offline (nepripojený) dosi

    dosi
    Ďakujem všetkým za príspevky.
    Myslím alebo radšej nemyslím ale viem, že budem musieť zájsť na DU a konzultovať na aké tlačivá spraviť priznania za rok 2003 a 2004, lebo to bola cestná daň či vôbec ešte májú staré tlačivá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.