Zavrieť

Porady

plastove okna INCON, SLOVAKTUAL, GENOE, PROWIN, WINHAUS

ahojte poradaci,
potreboval by som poradit pri vybere plastovych okien, (exterier antracit, interier biela)
1. INCON, profil Luxury, 3 sklo, stavebna hlbka 76 mm, U 0.6, 4-15-4-15-4, vchodove dvere - ram aj kridlo hlinikove, plastova vypln hrubka 36 mm, cena 5.045,-EUR,
2. SLOVAKTUAL, profil Pasive HL(aluplast ID 8000), 3 sklo, stavebna hlbka 85 mm, U 0.5, 4-16-4-16-4, vchodove dvere - ram aj kridlo hlinikove, plastova vypln hrubka 44 mm, cena 5.492,-EUR,
3. Melodia s.r.o. Trnava (mate niekto skusenosti s touto firmou), profil GENEO, 3 sklo, U 0.6, 4-16-4-16-4, vchodove dvere - plastove Geneo, plastova vypln hrubka 40 mm, cena 4.845,-EUR,
4. PROWIN. profil Deuceninck, 3 sklo, stavebna hlbka 84 mm, U 0.6, 4 planitherm ultra N-14-4 SGG planilux -14-4 SGG planitherm Ultra N, vchodove dvere - ram aj kridlo hlinikove, hlinikova vypln hrubka 44 mm, vchodove dvere exterier RAL nastrek, okna exterier folia Trend Colors cena 5.200,-EUR, (v pripade okna exterier folia antracit, a vchodove dvere - ram aj kridlo hlinikove, plastova vypln hrubka 44 mm, cena 4.800,-EUR,
5. WINHAUS, profil prestige inoutic, 3 sklo, U 0.6, 4-15-4-15-4, vchodove dvere - ram aj kridlo hlinikove, plastova vypln hrubka 36 mm, cena 5.845,-EUR,
6. zivnostnik, profil FORIS, 3 sklo, U 0.6, 4-15-4-15-4, vchodove dvere - plastove, plastova vypln hrubka 36 mm, cena 4.600,-EUR,
ceny su komplet, t.j. sietky, parapety vonkajsie a vnutorne, zaluzie, montaz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Skúsim to dať do poriadku.
    1 ok
    2 ok
    3 firmu nepoznám, blbé kovanie
    4 Deceunick je firma ale aj názov profilu napríklad deceunick vyrába profil ktorý používa INCON.
    5 nepoznám
    6 Foris Poliaci vyrábajúci akože na Slovensku (Orava),s foris nemám moc dobré skúsenosti.Nečakajte ,že ak bude reklamácia ,že vám ju vybavia.
    ak môžem odporučiť vyberte medzi Incon a Slovaktual.
    Neodporúčam takú tmavú lamináciu na južnú a západnú stranu.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    220870 Pozri príspevok
    Tmavý rám na okne sa vyhreje na 80°C,cez zimu -20°C.plus treba rátať s tým že v exteriéri má ten rám 80°C albo -20°C a v tú istú chvíľu v interiéri +25.Toto nerobí dobrotu.
    toto sú dvere Rehau, laminácia obojstranná, profil tmavý, južná strana. Ráno v júli okolo 7:00 dvere musím zamknúť, jazýček kľučky nechytá, o 13:00 sa dvere nedajú ani nasilu zatvoriť nie to ešte zamknúť. Okná vo vikieroch majú v rohoch zvlnenú fóliu po opakovaných deformáciach profilu.
    DSCN1233.jpg  

    migelo1 je offline (nepripojený) migelo1

    migelo1
    este som zabuol kovanie:
    1. winkhaus active pilot,
    2. maco,
    3. G-U,
    4. maco,
    5. maco,
    6. maco

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    mame od incon sme spokojny, dam ti jeden tip ako stiahnut cenu, posli najnizsiu ponuku do firmy od ktorej by si chcel kupit okna dvere, s tym ze ak ti spravia lepsiu ponuku beries od nich, takto to sprav s viacerymi . Mne z 1300 € klesla cena na 980 €

    migelo1 je offline (nepripojený) migelo1

    migelo1
    na incone sa mi nejako nepozdava ta stavebna hlbka, ale nevyznam sa dobre....z akeho dovodu neodpoucas taky tmavy profil...okna aj vchodove dvere mam situovane na vychod, balkonove dvere a okno a terasove dvere su na juho zapad, ale su sucastou terasy, takze na ne nebude svietit priamo okno a jedno okno je situovane na zapad

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    laminácie celkovo nie sú vhodné do exteriéru.Kedysi som od inconu brával okná a dvere.mali podmienku pri lamináciach nedávali záruku na lamináciu na dvere ak boli otočené na juh.Neviem ako to je teraz.Mal som s tým raz patáliu popraskala farebná výplň(Gava) otočená na juh.Vždy treba uvažovať.Záruku vám určite vydržia ,ale životnosť bielych a hnedých je iná.
    Stavebná hlbka je lepšia u Slovaktual.

    migelo1 je offline (nepripojený) migelo1

    migelo1
    ten profil od PROWIN - deuceninck, tak ten je Inoutic Eforte.......som si to nevsimol, problem s tou laminaciou vidis v tom, ze sa moze po case olupovat?alebo aj v tom, ze cim tmavsia, tym viac bude profil "pracovat" na slnku, resp. pri zemne teploty? je ina moznost ako laminacia v exterieri, kedze chcem okna vo farbe?

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    ja som teraz bral zo Slovaktual v TT, skoro som uz podpisal tu melodiu, ale nakoniec mi dali cca tu istu cenu ako slovaktual a maju ten kompozit bez vystuze,co je sice lepsie na tepelny odpor ale nejaky tu na porade pisal,ze sa to dost prehyba a mozno aj preto treba potom dostelovavat to kovanie ,neviem ... radsej som sa preto rozhodol pre istotu kedze so Slovaktual mam skusenost.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tmavý rám na okne sa vyhreje na 80°C,cez zimu -20°C.plus treba rátať s tým že v exteriéri má ten rám 80°C albo -20°C a v tú istú chvíľu v interiéri +25.Toto nerobí dobrotu.

    Don133 je offline (nepripojený) Don133

    Don133
    Prve 3 firmy, ktoré uvádzaš Incon, Slovaktual, (ta tretia Melodia bude zastupenie FENESTRY a asi máš preklep označenie nieje Genoe, ale pravdepodobne profil Geneo a vyrába ho REHAU a okná z neho Fenestra )

    Všetko sú domáci výrobcovia, ktorí držia kvalitu...medzi nimi môžeš skutočne výber urobiť"vypočítavankou" ....a tak ako Ti ostatní spomenuli máš kde uplatniť aj záruku v prípade problémov. Kvalitné okno je jedna vec, druhá je ich vlastná montáž (ukotvenie, paropriedušné pásky atď ). Nestojí za to ušetriť pár % a za 2 roky nebudeš vedieť nastaviť okenné krídlo, samozrejme aj z Poľska, kúpiš kvalitné veci dokonca aj z Číny, ale kvalita má svoju cenu....

    Takže moje odporúčanie nerozhoduj sa len podľa ceny a podľa možnosti podpor slovenský trh.

    migelo1 je offline (nepripojený) migelo1

    migelo1
    povodne som bol rozhodnuty pre incon, jedine co ma odradilo bola ta stavebna hlbka.... ako druhe v poradi bol PROWIN spolu so SLOVAKTUALOM.... takze vazne neviem, v tom prowine mi ponukaju taku zvlastnu laminaciu, take akokeby metalicke farby, velmi pekne to vyzera..... da sa inak riesit farba okna, alebo iba laminaciou?

    Don133 je offline (nepripojený) Don133

    Don133
    Vieš rozmýšlaj, že k oknu budeš potrebovať doplnky parapety, tieniaca technika..atd.... keď si daš metalickú, čo k tomu dopasuješ?
    Doma mám eurookná tiež som bol nadšený z možnosti namiešania farieb....po 5 rokoch potrebuješ na nich obnoviť náter...vieš koľko zábavy dopasovať odtieň _))). Proste chceš striebornú RAL 9006, 9007 .... drevo imitácia zlatý dub, čerešňa .... ))máš istotu, že to trafíš aj pri potrebnej oprave.

    migelo1 je offline (nepripojený) migelo1

    migelo1
    aj eurookna su take citlive na zmenu teploty ako plastove okna? mate niekto skusenosti s firmou drevoprogres?

    pescu je offline (nepripojený) pescu

    pescu
    Určite si nevyberajte okna od Incon, je to fušerácka firma. Dodali poškodené okná a kľučky, bude Vás to stáť len veľa času nervov a peňazí. Inštalácia okien je neprofesionálna, používajú fuškárov na montáž. Je to 4 firma čo mi robila okná na nehnutelnostiach a zo skúsenosti musím povedať, že už nikdy viac. Dajte na moju radu ak nechcete prísť o peniaze, nervy a čas.
    Tweety Odpovedáš na 3 roky starý príspevok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.