Zavrieť

Porady

Plastové okná a DPH

Ahojte, podnikateľ na Slovensku dováža plastové okná z Poľska. Faktúra od poliakov je bez DPH. To mi je jasné. Zatiaľ ich montoval tu na Slovensku. Ale teraz má objednávku v Česku, ako mám vystaviť FA? bez DPH? myslím, že áno. Treba na to nejaký doklad, že to bude zdaňovať český odberateľ? Správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Janette
    Ahojte, podnikateľ na Slovensku dováža plastové okná z Poľska. Faktúra od poliakov je bez DPH. To mi je jasné. Zatiaľ ich montoval tu na Slovensku. Ale teraz má objednávku v Česku, ako mám vystaviť FA? bez DPH? myslím, že áno. Treba na to nejaký doklad, že to bude zdaňovať český odberateľ? Správne?
    Fakturuje bez DPH iba ak ten odberateľ v česku je tiež platca DPH. Vtedy sa prenáša daňová povinnosť na odberateľa. paragrafy neviem, nemám zákon pri sebe.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ďakujem pekne za odpoveď, a čo v takom prípade, keď odberateľ v Čechách nebude plátca DPH?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Janette
    Ďakujem pekne za odpoveď, a čo v takom prípade, keď odberateľ v Čechách nebude plátca DPH?
    Pri prenose daňovej povinnosti, je vždy potrebné naštudovať si zákon obch . partnera, pretože napr. aj český zákon má zadefinované inak osoby, kroré sú povinné službu samozdaniť ako slovenský zákon .
    český zákon:235/2004 Sb.
    Vo vašom prípade pôjde buďto o dodanie tovaru s inštaláciou, miesto plnenia je v česku, DP je podľa § 13 ods. 8 a 9 (ak dodáte platiteľovi a osobe identifikovanej pre daň§97 odvedie daň čech, ak dodáte podnikatelovi neplatiteľovi, alebo FO-odvediete vy v česku §108 i)

    Alebo tovar pôjde svojou cestou (od poliaka)a vy dodáte len službu (namontovanie okien) §15 ods.4 zdanenie prebehne rovnako.

    Plastové okná a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.