Zavrieť

Porady

E-shop bez fiškálnej pokladnice

Zdravím.
Občas predávam cez internet.
S tovarom odošlem aj faktúru v ktorej uvádzam spôsob úhrady : dobierka.
Na kópiu faktúry pripnem lístok z pošty o prevzatí peňazí a hotovo.
Potom to dám účtovníčke nech to zúčtuje .
Chcel by som sa opýtať , či sa na môj spôsob predaja vzťahuje fiškálny zákon a či od januára si budem musieť zaobstarať fiškálnu pokladnicu a bločky dokladať k faktúram?
Prevádzku nevlastním.
Je to veľmi drahé a pre 3 mesiace podnikania sa mi to neoplatí kupovať.
V marci živnosť ruším .......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mshop je offline (nepripojený) mshop

    mshop
    Pokiaľ je to dobierka nemusíš nakoľko peniaze nepreberáš v hotovosti ale na účet...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ishop Pozri príspevok
    No peniaze si preberám na pošte šekom ,ale není problém to smerovať na účet .
    zakon uvadza, ze povinnost evidovat trzbu v ERP sa nevztahuje na predaj tovaru na dobierku

    mshop je offline (nepripojený) mshop

    mshop
    Presmeruj to na účet a máš pokoj pokladňa nás vyšla cez 300€ čiže je lepšie ak si to presmeruješ na účet ak končíš

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ishop Pozri príspevok
    No peniaze si preberám na pošte šekom ,ale není problém to smerovať na účet .
    aj ked preberáš hotovosť, ale cez poštu na šek, tak zákonná úprava toto už nepovažuje za úhradu faktúry v hotovosti.
    Ide o dobierku a pošta vstupuje medzi dodávateľa a odberateľa.
    Takže ERP nepotrebuješ.

    ishop je offline (nepripojený) ishop

    ishop
    Ďakujem za odpovede.
    Chcel by som sa ešte spýtať:
    Mám nefiškalnu pokladnicu riadne evidovanú na daňovom úrade.
    Toho roku v nej nebola nablokovaná ani jedná položka a pokladnica leží rok na poličke.
    Je povinnosť robiť mesačne uzávierky ak sa nepoužíva a toho roku na nej nebol zaevidovaný žiaden zisk?
    Pripadá mi to ako zbytočné mrhanie páskou ....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no tá pokladnica už nezodpovedá novým podmienkam, takže ju nepoužívaj, prečo ju vlastne nejdeš vyradiť z evidencie? Budeš mať pokoj.

    bibibo je offline (nepripojený) bibibo

    bibibo
    Tiež chcem skončiť s Eshopom, ale chcel by som ešte vypredať zásoby. V mojom prípade však zákazníci si chodia prevziať tovar osobne. Potrebujem ERP ? Ak áno, tak môžem z jedného dňa na druhý zrušiť web a tváriť sa, že som už skončil ? S.r.o. by som však chcel ešte podržať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neviem ako sa chceš tváriť, nejdem riešiť.
    Aj ked skončíš s e-shopom, nepredaný tovar bude na sklade. Ak ho predáš za hotové, tak registračku potrebuješ.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    v súvislosti s e-shopom a predaj tovaru na dobierku by som sa chcela opýtať, na dobierku sa nevzťahu zákon o erp, resp.nie je potrebné vystavovať doklad z registračnej pokladne, takže do balíka je potom dostačujúce vložiť dodací lisť + faktúru. Dokladom pre príjem finančných prostriedkov v JÚ je potom doklad z pošty o prebratí hotovosti a účtuje sa to príjem v hotovosti?
    ďakujem

    Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

    Mija33
    ... reagujem na odpoved... preberanie hotovosti za dobierku, vystavujem PPD, /v JÚ/ že som prijal peniaze od Slov.pošty alebo od klienta, ktorý je na dobierkovom šeku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.