Zavrieť

Porady

Nutnosť fiškálnej pokladnice

Dobrý deň,

viem, že podnikatelia začínajúci v tomto roku už musia mať pokladnicu s fiškálnym modulom.
No sú moc drahé a zaujímalo ma, či by som namiesto toho nemohol použiť účtovný program Alfa od spoločnosti Kros a dokúpil by som si len pokladničnú tlačiareň na tlačenie bločkov - vyšlo by ma to o dačo lacnejšie.

Za odpovede vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    focko je offline (nepripojený) focko

    focko
    1, Tlačiareň nemôžeš pripojiť samotnú pretože sa dajú medzi zariadenia pridať len fiškálne moduly, t.j. fiškálne tlačiarne alebo fiškálne registračné pokladne.
    2, Ešte je tu možnosť, že pripojíš fiškálnu registračnú pokladňu a budeš ju používať ako fiškálny modul.
    3, ALFA nemá maloobchodný modul, má ho OMEGA je konkrétne program na podvojné účtovníctvo, ale dá sa vystaviť FA a potom ju dáš vytlačiť na ERP.
    Naposledy upravil focko : 25.09.11 at 15:07

    SalveQ je offline (nepripojený) SalveQ

    Podnikám s registračnými pokladnicami a počítačmi. ...viac SalveQ
    Riešenie cez fiskálnu tlačiareň, t.j. SW v počítači a pripojená fiskálna tlačiareň je určite drahším riešením, ako zakúpenie samostatnej pokladnice. Už len samotná fiskálna tlačiareň (obsahuje fiskálny modul + samotnú tlačiareň) je zväčša dvojnásobne drahšia, ako najlacnejšie pokladne a to ešte nehovorím o nutnosti zakúpenia predajného programu do PC + náklady na ištaláciu a "fiskalizáciu" od servisnej organizácie. Čo sa SW týka, je veľké množstvo dodávateľov. Osobne som vyskúšal viacero programov, ale najlepšie skúsenosti mám s programom MK-SQL od firmy mksoft.

    Nutnosť fiškálnej pokladnice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.