Zavrieť

Porady

koncoročné účtovanie v programe iSpin - kto to má v malíčku????

Ahojte!!!
Som strašne bezradná. Pracujem v rozp.organizácii veľmi krátky čas, ale už dopredu sa bojím že nezvládnem koncoročnú uzávierku v podv.účtovníctve. Mesačná súvaha mi stále sedí, štvrťročná tiež sedela. Ale nie je nikto,kto by mi poradil,čo všetko a ako sa má zaúčtovávať. Podľa všetkého budem mať také sviatky,ako nikdy!!! Som z toho celého strašne zúfalá.
Je niekto, kto by mi vedel pomôcť?????
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Hmmm ... je kopa účtovníčkok, seniorok, ktoré by to zvládli ľavou zadnou. Ale sú vedené na úrade práce a nikto o ne nemá záujem. Ak si sa dostala na pozíciu, že si tam veľmi krátko a už Ťa čaká účtovná závierka, tak niečo nie je v poriadku s výberom na pozíciu. Pomôže Ti naozaj iba to, že celé sviatky preštuduješ, tak príručku k programu, ako aj postupy pre RoPo. V téme, ktorú si založila nezadávaš žiadnu konkrétnu otázku. Preto nemôžeš očakávať, že Ti niekto napíše obsiahly návod na zvládnutie Tvojho problému.
    Ahoj, viem že máš pravdu!!!!
    Konkretnu otázku som z toho dôvodu neuviedla, lebo neviem čo s čím musím porovnávať, a vôbec s čím takáto uzávierka chodí!!!!!
    Viem, že je to strašne ťažké, ver tomu, keby bola iná práca...tak túto ponechám takému človeku, ktorý to zvládne s ľavou zadnou. Vybraná som bola ja, ktorá som nikdy účtovníctvo nerobila. Pritom nie som najmladšia, ale bohužial celkovo zamestnať sa je v dnešnej dobe ťažké, tak človek sa snaží robiť to čo musí.
    Ahoj

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    No tu je ťažko radiť. Ale ľudské úsilie nepozná hraníc. Najlepšie bude nájsť nejakú kamarátku, ktorá robí účtovníctvo a poprosiť ju o pomoc a návod. Účtovanie a ročná uzávierka je pomerne zložitá vec, dá sa naučiť, ale vyžaduje dlhoročnú prax. Ja som tiež tak začínal, obložený knihami a návodmi, telefonóval som kamarátovi a až nakoniec on teraz telefonuje mne. A teraz je to v pohode, ide to fajn, len keby sa furt nemenili zákony, to je horšie ako zmena zamestnania.
    určite,že je to zaujímavá práca...a zamestná ma naozaj na 8 hod.denne. Závidím tým, ktorí to vedia!!!!!
    Ahoj, prepáč že Ta vyrušujem.

    Stala sa takáto vec: výber hotovosti do pokladne
    za tú hotovosť sa nakúpili poukážky - účtovala mzd.účt. peniaze na ceste.
    Ku mne sa dostanú len výpisy z bank. účtov.
    Výber hotovosti som účtovala: 261-0/222 637 030 41
    urobil sa prevod zo SF na výd.účet na tú sumu, za ktoru sa nakúpili poukážky
    výpis z výd.účtu: +30 eur zaúčtované 222 637 032 41/261-0
    výpis zo SF : -30 eur zaúčtované 472-6/221-4
    lenže mi teraz výpis z výd. účtu nesedí so zborníkom ( 222) chýba mi tam tých 30 eur.....ako postupovať dalej, som bezradná!!!!!! na výpise je o 30 eur viac,ako v zborníku!!!! pritom, pri každom účtovaní výpisu, prejdem do zborníka a prekontrolujem stav na 222 stále!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ďakujem a prajem príjemné a krásne Vianočné sviatky Ahoj
    Naposledy upravil mersedes1982 : 23.12.11 at 10:16

    koncoročné účtovanie v programe iSpin - kto to má v malíčku????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.