Zavrieť

Porady

V ktorej banke si založiť podnikateľský účet?

Zdravím. Ktorú banku odporúčate na založenie podnikateľského účtu? Ktorá je najvýhodnejšia?

Musím mať neodkladne podnikateľský účet (vytlačil som si tie odporúčania z tejto stránky na založenie živnosti), keď budem pracovať ako šofér osobnej prepravy a teda peniaze budem dostávať v hotovosti?

Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Ak nepotrebuješ účet na príjimanie platieb od odberateľov tvojej služby, nemusíš mať k tomu podnikateľský účet. Poplatky za vedenie mesačne dosiahnu aj 5 - 6 €

    Milka611 je offline (nepripojený) Milka611

    Milka611
    tiez si myslim ze ty nepotrebujes ucet.
    inak ja som SZCO 7 rokov a mam len bezny ucet.
    a k tejto teme sa chcem spytat...kde vychadza podnikatelsky ucet najlacjesie...pre S.r.o. ktora fakturuje do Francuzska takze prevody medzi Francuzskom a SR..atd..

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Milka611 Pozri príspevok
    tiez si myslim ze ty nepotrebujes ucet.
    inak ja som SZCO 7 rokov a mam len bezny ucet.
    a k tejto teme sa chcem spytat...kde vychadza podnikatelsky ucet najlacjesie...pre S.r.o. ktora fakturuje do Francuzska takze prevody medzi Francuzskom a SR..atd..
    pokiaľ mi je známe, tak F aj SK sú akosi v takej únii - EÚ sa to,myslím volá, a dokonca spolu sú aj v takej ešte užšejšej, že "menovej únii", myslím, že bez pár dní (presnejšie 10 dni a necelá hodinka) tam spolu budú už 4. rok, takže pokiaľ ma moje vedomosti a teda aj pamäť neklamú - prevody medzi členmi - žiadny prepočet - žiadne dodatočné poplatky - výsledok - žiadny problém...., či som mimo?! Teda asi hej. No skryté poplatky sú, teda banka xxxx má do 50.000 EUR (alebo iná mena v rámci EÚ) poplatok 0,17 EUR - potom už je tak nehorázny, že sa ho ani neoplatí riešiť a aj milión sa oplatí poslať v dvadsiatich splátkach po 49.999,99 EUR a v dvadsiatejprvej ten zvyšok....no a je banka xxxx poplatky pri EUR prevodoch nemá žiadne, ale napr. pri 3.400 CZK (teda v prepočte necelých 140 EUR) má poplatok 10 EUR.

    dovetok: nechci, prosím, názvy bánk - to by bola reklama - a tú ja nenosím....
    Naposledy upravil tictac7 : 21.12.11 at 21:15 Dôvod: dovetok

    stan1ey je offline (nepripojený) stan1ey

    Poskytujem úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. ...viac stan1ey
    Odporúčam jednu z nasledovných možností:
    1.-Tatrabanka Tatra Presonal
    2.-VUB Flexiúčet
    3.-mBank mKonto Biznis s eMax Biznis kontom
    ... zoradil som ich podla poriada, prvé by som odporúčal najskôr. Momentálne sú to jediné účty, ktoré stoja za zriadenie :-)
    Všetky spomínané účty sú bezplatné ako aj výbery, transakcie, bankové prevody a podobne. Spoplatňujú sa len nadštandardné služby.
    Ja osobne využívam mBank nakoľko pobočku banky nepotrebujem. Viac vecí sa zariadi cez internet alebo telefón. Tatra či VUB Banka majú pobočky po celom Slovensku a tak vedia zabezpečiť aj hotovostné platby. Tatru alebo VUB Banku by som odporúčal v prípade servisu vo financovaní úverov, kontokorentu, kreditných kariet a podobne.

    Neodporúčam mať nezriadený účet nakoľko v budúcnosti to môže mať zlé následky (a okrem toho je to hamba) :-)

    V ktorej banke si založiť podnikateľský účet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.