Zavrieť

Porady

Vyradenie z evidencie UP a príspevok na podnikanie

Prosim o radu, vopred dakujem.

Na UP som evidovana od 1. 7. 2011, chcem ziskat prispevok na zacatie podnikania. Podala som ziadost, cakam na zaradanie do pripravneho kurzu, ktory by som mala absolvovat v januari 2012.
Mam niekolko dohod (nahlasenych na UP), z ktorych prijmy nemozu prekrocit hranicu 139,90. Stalo sa mi vsak, ze za mesiac november je tato suma prekrocena. Priniest na UP tlacivo s nizsim uvedenym prijom mi predpokladam nepomoze, UP si ten prijem zisti z vykazov soc. poistovne. Je pre mna lepsie priznat sa? Co bude nasledovat? Vyradia ma z evidencie? Kedy ma mozu naspat zaradit? Budem moct v januari absolovat kurz a poziadat o prispevok?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ak bude mat niekto v buducnosti rovnaky problem - opatovne zaradenie je mozne hned. 3-mesacna lehota sa pouziva pri nespolupraci s UP. Pri prekroceni prijmu je mozne zaradenie hned, ako je moze v dalsom mesiaci zdokladovat, ze prijem neprekrocil stanovenu hranicu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    xKatarina Pozri príspevok
    Prosim o radu, vopred dakujem.

    Na UP som evidovana od 1. 7. 2011, chcem ziskat prispevok na zacatie podnikania. Podala som ziadost, cakam na zaradanie do pripravneho kurzu, ktory by som mala absolvovat v januari 2012.
    Mam niekolko dohod (nahlasenych na UP), z ktorych prijmy nemozu prekrocit hranicu 139,90. Stalo sa mi vsak, ze za mesiac november je tato suma prekrocena. Priniest na UP tlacivo s nizsim uvedenym prijom mi predpokladam nepomoze, UP si ten prijem zisti z vykazov soc. poistovne. Je pre mna lepsie priznat sa? Co bude nasledovat? Vyradia ma z evidencie? Kedy ma mozu naspat zaradit? Budem moct v januari absolovat kurz a poziadat o prispevok?
    Dakujem.
    Pri prekročení limitu budeš určite vyradená, zaradiť sa opäť môžeš po 3 mes. Klamať sa neoplatí, overiť si príjem môžu úplne ľahko, ako sama píšeš už z výkazu. To, či bude platiť kurz sa popýtaj priamo u nich.
    Naposledy upravil Tweety : 13.12.11 at 06:25

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Presne tak ako napísala xKatarina, pri prekročení príjmu ťa vyradia iba na tie mesiace v ktorom bol prekročený príjem a to aj spätne a len na jeden mesiac, ak bol prekročený príjem len v jednom mesiaci a zaradia ťa zase ak príjem neprekročíš príjem, ale musíš požiadať o zaradenie do evidencie.

    Vyradenie z evidencie UP a príspevok na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.