Zavrieť

Porady

reklamné predmety

Ahojte, prišla mi faktúra za reklamné predmety s logom, kde sú aj nejaké bundy a tričká v hodnote 900,- Eur, môžem to dať na 501/321. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Esstar je offline (nepripojený) Esstar

    Esstar
    podľa § 21 ods h) zákona o dani z príjmov sú daňovým výdavkom iba reklamné predmety nepresahujúce sumu 16,60 € za kus. Takže by som zaúčtovala na 501 daňovú reklamné predmety, ktoré nepresahujú túto sumu. A na 501 nedaňovú reklamné predmety presahujúce uvedený limit za kus. (vytvor si napr. analytiku 999 a označ si ak ti program dovolí nedaňový účet).

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    1./ prosím konatel firmy kupil reklamne predmety za kus 25,50 s DPH??? zauctujem to cele ako reprezentacne na 513 alebo na 501 ako nedanove naklady???

    2./ a este druhy konatel kupil reklamne predmety za kus 7,80 s DPH??? zauctujem to na 501 a mozem si uplatnit z toho DPH???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    1./ prosím konatel firmy kupil reklamne predmety za kus 25,50 s DPH??? zauctujem to cele ako reprezentacne na 513 alebo na 501 ako nedanove naklady???

    2./ a este druhy konatel kupil reklamne predmety za kus 7,80 s DPH??? zauctujem to na 501 a mozem si uplatnit z toho DPH???
    1. 513 bez nároku na odpočet dph
    2. 501 s nárokom na odpočet dph

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    Poprosím Vás o radu, práve sa mi dostla do rúk FA za rekl.predmety, resp. výroba a potlač Vianoč.balíčka, ale sú tam také položky, napr.:
    bat.s potlačou 60ks - 4,85€/ks bez DPH
    grafická príprava 1ks - 17,00€
    hrnček s potlačou 60ks - 1,64€ bez dph
    grafic.príprava 2ks - 17,00€
    grafika,príprav tlače 1ks - 17,00€
    atď.....
    ďalej sú tam perá , šálky,tašky,sklad.dáždnik všteko s logom
    väčšinou sú to položky do 16,60€, ale sú aj také, ktoré presahujú tých 16,6/ks
    a teraz mi nie je jasné čo s tou grafikou ako to mám rozpočítať a čo je teraz daňový výdavok a čo nedaňový a čo s DPH????
    ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janapill Pozri príspevok
    Poprosím Vás o radu, práve sa mi dostla do rúk FA za rekl.predmety, resp. výroba a potlač Vianoč.balíčka, ale sú tam také položky, napr.:
    bat.s potlačou 60ks - 4,85€/ks bez DPH
    grafická príprava 1ks - 17,00€
    hrnček s potlačou 60ks - 1,64€ bez dph
    grafic.príprava 2ks - 17,00€
    grafika,príprav tlače 1ks - 17,00€
    atď.....
    ďalej sú tam perá , šálky,tašky,sklad.dáždnik všteko s logom
    väčšinou sú to položky do 16,60€, ale sú aj také, ktoré presahujú tých 16,6/ks
    a teraz mi nie je jasné čo s tou grafikou ako to mám rozpočítať a čo je teraz daňový výdavok a čo nedaňový a čo s DPH????
    ďakujem
    Grafické práce súvisia s rekl. predmetom, takže ich prepočítaš na ks predmetov a podľa toho postupuješ. Ak bude cena do 16,60 je nárok na odpočet dane, ak vyššia, nárok už nie je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.