Zavrieť

Porady

Darčeky pre klientov

Dobrý den,

chcela by som sa opýtať, ako mám zaúčtovať darčeky pre klientov, ktorých hodnota je nad 16,60 €. Ide o alkoholicke napoje, na ktorych nie je nazov ani logo spolocnosti. Mohli by ste mi prosím Vas napisať aj paragraf zakona?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Zaúčtuješ to jednoducho do nákladov na repreznetáciu 513 AE, bez nároku na odpočet DPH. K tomu nepotrebuješ ani odvolávku na zákon,
    nakoľko celý účet je nedaňový.

    anazu je offline (nepripojený) anazu

    anazu
    a nemohla by som to dat do danovych vydavkov podla zakona o dani z prijmov, § 19, odsek 2, pismeno k , ktory hovori, ze danovymi vydavkami su aj vydavky (naklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiach s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka.
    A nasa spolocnost dava darceky klientom pre udrzanie dobreho mena a vztahov so zakaznikmi.

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    anazu Pozri príspevok
    a nemohla by som to dat do danovych vydavkov podla zakona o dani z prijmov, § 19, odsek 2, pismeno k , ktory hovori, ze danovymi vydavkami su aj vydavky (naklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiach s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka.
    A nasa spolocnost dava darceky klientom pre udrzanie dobreho mena a vztahov so zakaznikmi.

    Predávate víno?

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    anazu Pozri príspevok
    Nie, predavame navigacny softver a alkoholicke napoje su ako darcek
    Tak si znovu prečítaj príspevok č.4 - to čo je vyznačené čierno-čiernym.

    Darčeky pre klientov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.