Zavrieť

Porady

plnka do orechov

ahojte,
prave robim orechy. su krasne upecene a samozrejme ako vzdy som sa bala plnky...no a co sa nestalo zas mi zgrcla...tak som ju miesala na teplym sporakom to sa mi krasne spojila no ostala riedka. Tak na pitie poradte co tam primiesat namiesat ...aby mi to zhustlo....do plnky som dala 2 dcl mlieko , 120 g masla, 30 g kakao, 120 cukor , 50 g orechy....mooooc dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    naco si tam davala to mlieko?

    momentalne nemam po ruke nas recept ale pozri si temu Vianoce,tam som ich vlani prilepila a tam je aj plnka.naspamät ju neviem,ale je vyborna.nejde tam ziadne mlieko.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    nasla som ich,su na 10 strane v spominanej teme.

    inak ma napadlo,ked to mas tak strasne riedke,ze na pitie,skus to zohriat,rozmiesaj si jeden vanilkovy puding v troske mlieka-cca 0.5 dcl a uvar to potom ako puding.
    radim len teoreticky,neviem co to urobi ale ja som este nikdy nic nevyhodila,len ked daco zhorelo.vzdy som zuzitkovala aj nepodarky a vsetci pytali recept....
    ved skus,mohlo by to pomoct.ak to bude este stale redsie,pridaj orechy,kokos....skusaj.
    samozrejme,musis to strcit na noc do chladnicky,uvidis,ci to stuhne.ak nie,upec si piskotu a zmiesaj to s tym.mozes to pouzit na gulky,alebo aj ako plnku na suhajdy.
    Naposledy upravil osky : 14.12.11 at 18:01

    mimosin je offline (nepripojený) mimosin

    mimosin
    Vychádza mi z toho - mlieku si mala uvariť zlaty klas, urobiť hustú kašu a túto spojiť s ostatným ingredienciami.
    Mlieko v tejto podobe, tam je navyše.
    Čo toto zachráni? Prisypať orechy, alebo omrvinky - piškótové, medovníkové....

    Aj ja mám už naplnené oriešky:
    Plnka:
    1 Karamelizované kondenzované mlieko "Caramelo" hotové za 1,90€ /bez varenia, ušetrený čas/
    1 Maslo 250 g
    1 vanilk. cukor.
    - všetko /rovnakej teploty/ dobre spolu vyšľahať, pridať trochu rumu a mleté vlašské orechy.
    Plnka vystačila na 120-130 orieškov.


    Držím palce!

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    dorotea9 Pozri príspevok
    ved prave nechcem to vyhadzovat....no skusi asi ten puding...uvidim co to spravi..
    inak este ma napadlo,ze mozno by to islo aj tak ako plnka na kremes-do toho pudingu si potom este pokym je taky dobre teply vmiesaj sneh z 2 bielkov a daj to po vychladnuti do chladnicky.tie bielky by to mali zcelit.

    ale ako vravim,je to len teoria.potom napis,ako sa ti darilo a co si vymyslela.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Nemáš náhodou doma puding ktorý sa robí za studena? Vysypať do tej riedkej plnky a vyšľahať. Pudingu len primerane aby z toho nebol betón A to už chceš plniť k Vianociam? Veď je len štrnásteho.

    dorotea9 je offline (nepripojený) dorotea9

    dorotea9
    no takze som tam dala cokoladu na varenie normalne som ju primiesala a este za hrst mletych orechov....plnka fajna.... a co jje skoro na plnenie??? no ja neviem som zaciatocnik...takze ak hej budem musiet zjest xi...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.