Zavrieť

Porady

odrátanie platieb

Ahojte, možno je to otázka, ktorá tu už bola.Ale viete mi podariť, ako odrátať platby do zdravotnej poisťovne a do soc.poisťovne. V januári sa odviedla platba za december 2010, a decembrovú 2011 odvediem vlastne v januári 2012. Čiže mám rátať len 11 mesiacov? Napríklad do zdravotnej poisťovne odvádzam 46,06 €, tak budem odratúvať len 11x46,06 alebo 12x46,06? Možno blbá otázka, ale ozaj neviem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pre DP budeš počítať koľko platieb si zaplatila v roku 2011...(nie za rok 2011)

    majka79 je offline (nepripojený) majka79

    majka79
    a ešteby ma zaujímalo, či sa odratúvajú aj nedoplatky, čo sa platili do zdravotnej poisťovne za rok 2010, ale boli uhradené v roku 2011.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, aj tie, pokiaľ ste za tie roky nemenili spôsob zdaňovania....t.j. raz skutočné výdavky a druhý rok napr. paušálne.....

    majka79 je offline (nepripojený) majka79

    majka79
    čiže aj platbu, ktorú som zaplatila v januári 2011 za december 2010? A nedoplatok do zdravotnej poisťovne, čo som platila za rok 2010 v roku 2011 aj ten môžem odrátať?Či to nie?

    majka79 je offline (nepripojený) majka79

    majka79
    ešte mi prosím ťa odpoveď, či aj platbu v januári, čo sa platila za december 2010 môžem odrátať v roku 2011, tieto prechody nerozumiem, ďakujem.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jasne, v tomto prípade, tým, že si nemenila spôsob zdaňovania, sa počítajú platby do fondov, tak ako sa platili,t.j. zaplatené v roku 2011 (nepozeráme na to, či sú aj staršie)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.