Zavrieť

Porady

euro - hyperinflácia - ochrana prevodom na inú menu

už dlhšiu dobu špekulujem ako ochrániť úspory ... bohužiaľ to s hodnotou našeho eura nevypadá ružovo ... preto by som chcel s mojimi našporenými eurášmi niečo urobiť skôr než sa z nich stanu len bezcenné papieriky a pliešky

nie som zrovna borec pokial sa jedná o financie a jediné možnosti čo ma napadli ako ochrániť peniaze sú:

1. kúpa nehnuteľnosti (problém ale je že ceny nehnuteľnosti hlavne v Ba podľa mňa pôjdu tiež dole, okrem toho nehnuteľnosť treba správne vybrať inak na nej človek prerobí a ja zrovna moc do nehnuteľností nevidím)

2. vraziť to do nejakého podnikania (bohužial nemám s podnikaním skúsenosti a ísť v tomto čase podnikať s tými skúsenosťami čo mám by bolo ako hodiť gupku medzi žraloky

3. zlato alebo diamanty (osobne si myslim že o kúpe zlata som mal uvažovať už davnejšie a nie teraz ked je jeho cena tak vysoko)

4. umenie (do umenia sa vôbec nevyznám takže to je pase)

5. prevod eura na iné stabilnejšie meny ako napr švajčiarsky frank alebo austalsky dolar alebo singapursky dolar


môže mi niekto poradiť aké sú spojené výhody a nevýhody prevodu eura na vyššie uvedené meny ? či by to bola vhodná ochrana svojich úspor pred hyperinfláciou ?

prípadne ak máte iné nápady ako ochrániť financie tak skúste poradiť. Jedná sa o sumu cca 40 000 eur. Málo na to s tým niečo robiť ale veľa na to aby to zožrala hyperinflacia.
Naposledy upravil SamuelG : 20.12.11 at 09:58
Usporiadat
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pred viac ako rokom, som ti navrhoval investíciu do pozemkov (ornej pôdy) pri Bratislave.
Vtedy si to odmietol.
Ako to hodnotíš dnes - rok po funuse?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ideme siať? Aby žali tí čo nesiali?
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

no bohužial pozemky pri bratislave nie su zrovna moja cenova liga

nevyhoda pozemku je podobna ako s nehnutelnostou .. ja ho jednoducho nedokazem spravne ohodnotit a je velmi pravdepodobne ze by som na tom prerobil .. keby som si mal kazdy pozemok dat ohodnotit odbornikom tak na tom skrachujem

za dalsie peniaze z pozemku nie ej zas take lahke ziskat spat ... pozemok sa neda predat zo dna na den


kdezto ked ma clovek ulozene peniaze v inej stabilnejsej mene tak ma peniaze k dispozicii kedykolvek ... teda aspon si tak myslim pretoze pravdu povediac este som tak peniaze nikdy ulozene nemal takze moc o tom neviem ale zas na druhej strane kebyze viem tak sa nepytam
jar88 Pozri príspevok
Pred viac ako rokom, som ti navrhoval investíciu do pozemkov (ornej pôdy) pri Bratislave.
Vtedy si to odmietol.
Ako to hodnotíš dnes - rok po funuse?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

v prípade kolapsu bankového systému budú na tom rovnako aj švajčiarske banky, nakoľko sú majetkovo prepojené s inými v Európe.
akurát majú možno menej rizikových aktív, čo by im mohlo pomôcť ustáť tento kolaps.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Pred rokom ste mal nakúpiť poľský zlotý a teraz ho predať. Na 1000 € by vám to vynieslo 95 €, čo je 9,5 % zhodnotenie. To vám nedá žiadna banka.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ved hej. Len keby to človek vedel. A teraz aku menu treba kupiť? Reku, či nemaš taku veštecku guľu.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
ej veru...taká guľa ,bisťu, zišla by sa!!!!
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
staci mat cislo na insidera, netreba na to gulu
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

na forinte by bolo za polrok cez 11%, turecká líra za rok 20%.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

SamuelSK,
1. mňa by veľmi zaujímalo, ako ťa napadlo, že bude hyperinflácia.
Z čoho by mala, ako že vzniknúť?
Prečo by mala nastať.?
2. a ešte by ma zaujímalo, čo si pod pojmom inflácia a hyperinflácia predstavuješ.
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

jar88 Pozri príspevok
SamuelSK,
1. mňa by veľmi zaujímalo, ako ťa napadlo, že bude hyperinflácia.
Z čoho by mala, ako že vzniknúť?
Prečo by mala nastať.?
2. a ešte by ma zaujímalo, čo si pod pojmom inflácia a hyperinflácia predstavuješ.
no ja som neni expert cez financie takze s pojmom hyperinflacia som neprisiel ja ... jednoducho je to nazor viacerych vysokoskolsky vzdelani ludi pohybujucich sa v mojom okoli pracujucich v roznych oblastiach.

a hyperinflacia znamena aspon podla mna strata hodnoty meny za rok viac ako 40 percent.

je pravda ze ja expert cez svetove dianie a ekonomiku nie som ale z toho co som posledne cital v spravach forach a podobne sa mi to nezda az nieco tak nerealne.
0 0
euro-peter euro-peter

euro-peter je offline (nepripojený) euro-peter

Strata hodnoty eura voči čomu? S eurom stratia hodnotu všetky meny v európe. Aj dolár padol na polovicu a ako to pocítil bežný američan?
0 0
euro-peter euro-peter

euro-peter je offline (nepripojený) euro-peter

Ešte rada: daj si to pekne do privatbanky na 5 rokov ako ja, kde na konci trhneš 7290€ + úroky z úrokov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

SamuelG Pozri príspevok
no ja som neni expert cez financie takze s pojmom hyperinflacia som neprisiel ja ... jednoducho je to nazor viacerych vysokoskolsky vzdelani ludi pohybujucich sa v mojom okoli pracujucich v roznych oblastiach.

a hyperinflacia znamena aspon podla mna strata hodnoty meny za rok viac ako 40 percent.

je pravda ze ja expert cez svetove dianie a ekonomiku nie som ale z toho co som posledne cital v spravach forach a podobne sa mi to nezda az nieco tak nerealne.
Skús sa tých tvojich "vzdelaných" ľudí opýtať, ako k tomu názoru dospeli.
-------------------
Na infláciu nestačí ani názor vplyvných ľudí. Na infláciu je potrebné mať viac peňazí, ako je na trhu tovaru a služieb.
No a aspoň čo ja viem a čítam, tak stále je tu viac tovaru a menej peňazí.
Ty si niekde čítal opak? To znamená, že ľudia majú veľa peňazí a nemajú si za ne čo kúpiť?
-----------------
Až taká situácia nastane, príde ta tebou spomínaná HIPER inflácia.
0 0
euro-peter euro-peter

euro-peter je offline (nepripojený) euro-peter

Len neviem, či sa nechystá umelé tlačenie eur.
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

odpoved jar88

ako vies oni mi to uz aj vysvetlovali ze preco euro bude stracat hodnotu dost rapidne ... len keby som bol ja viac chapavy (a kebyze to bol jeden clovek ale bohuzial viaceri mali velmi podobny nazor) ... jedine co si z toho pamatam ze sa bude tlacit viac bankoviek a nieco o dlhu spominali ... no nic este sa budem informovat

ale tak ci tak myslim ze takato tema neni az taka neaktualna a kedze som opatrny typ cloveka tak sa snazim zhanat info a nazory co najviac ludi ohladne tejto temy co si myslim ze porada je na tom ako stvorena
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

euro-peter Pozri príspevok
Strata hodnoty eura voči čomu? S eurom stratia hodnotu všetky meny v európe. Aj dolár padol na polovicu a ako to pocítil bežný američan?
vsak prave preto som uvazoval ze ci by nebolo dobre ulozit peniaze v inej stabilnej mene mimo eurozonu ako napr australsky dolar alebo singapursky dolar.

inak minule mi niekto poradil ze mam ist do nemecka kupit strieborne mince

proste snazim sa to tu rozoberat bo ja sa vela krat pre nieco nadchnem a zda sa mi to uplne uzasne pretoze si neuvedomim negativa s tym spojene (prave preto sa to tu snazim rozoberat na porade bo tu vela krat mi ludia ukazu aj druhu stranu mince - jednoducho cim viac nazorov tym lepsie)
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ked sa mozem zapojit. Zalezi dost na tom, ci budes najblizsich povedzme 10rokov potrebovat hotovost, alebo chces zainvestovat hotovost z pohladu bezpecnosti. My sme si rozdelili peniaze na tri casti. Z jednej casti sme kúpili nehnutelnost, druhu cast sme vymenili na CHF, tretiu cast sme zainvestovali do pody. Je pravda, ze tieto opatrenia sme robili uz pred pol rokom. Iste je, ze peniaze v banke nechceme mat v ziadnej, ani terminovane vklady by som nedoporucovala. Podla mna Europska unia dopadne ako byvaly ZSSR. To je moj nazor a zatial som presvedcena, ze vsetko speje ................................
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Opytajte sa Argentincanov (2001) ze co je to hyperinflacia
(Alevo Nemecko 1923, kde samotny papier, resp drevo (alebo vykurovacie palivo) bolo lacnejsie ako bankovka, resp myslim to tak, ze namiesto kuenia dreva sa skor oplatilo kurit peniazmi)

A aj Rimska risa bola "too big to fall" (prilis velka aby padla)

nemusi byt HYPER, staci cvalajuca (10-1000% ?)
inac zevraj casto sa stane, ze pred hyperinflaciou nastane deflacia.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
No a aspoň čo ja viem a čítam, tak stále je tu viac tovaru a menej peňazí.
Ved to, aspon vidíš, ako zlyhava neviditelne ruka trhu. Podla zakona neviditelnej ruky trhu by k vymene tovarov za peniaze malo prisť kedykolvek - VRAJ TRH NAJDE ROVNOVAHU. Aj keby sme tych peňazí mali len 1/10 súčasneho objem, čiže ešte menej. Inak povedane, mali by sme dostat pri znižovaní objemu penazí v obehu viac tovaru.
Figu borovú to platí. Spýtaj sa ludí, čo maju realne peňazí stale menej a menej, či dostanu za to viac tovaru?
Existuje hranica, kedy sa k vymene už neoplatí pristupiť. A to su prave tie situacie, kedy kapitalista zaorava mlieko, zemiaky, vylieva mlieko do kanala.....atd.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať