Zavrieť

Porady

Faktúra do CZ

Vie mi prosím niekto poradiť vo vystavení fak.do CZ. Pracujem v JU Alfa. Mám Zmluvu o dielo. Objednávateľ je z Čiech-platca DPH. Miesto plnenia diela je na Slovensku. Ide o montážne práce a materiál. Pôjde táto faktúra do Súhrnného výkazu? Aký je to prosím § ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nevieme odpovedať na otázku. Ide o všeobecné zadanie.

    Môže ísť o montážne práce na stroji v SR, a teda miesto dodania je CZ. 15/1
    Môže ísť o montážne práce na nehnuteľnosti v SR, kde je meto dodania 16/1 tuzemsko. VYstavujem FA so SK DPH.

    Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

    žena Zuzanak1
    Dobrý deň, ja potrebujem tiež radu. SK firma - platca DPH opravovala automobil CZ firme - platca DPH (ICDPH CZ) na Slovensku ako mám vyfakturovať túto službu s DPH alebo bez DPH ??? Ďakujem.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Zuzanak1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja potrebujem tiež radu. SK firma - platca DPH opravovala automobil CZ firme - platca DPH (ICDPH CZ) na Slovensku ako mám vyfakturovať túto službu s DPH alebo bez DPH ??? Ďakujem.
    §16
    (9) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

    Váš odberateľ je však zdaniteľná osoba a preto sa použije pravidlo podľa §15/1. Miesto dodania je teda v ČR. Fa vystavujete bez DPH s náležitosťami podľa §73.

    Uvedenú službu uvádzate do súhrnného výkazu.
    Prosím Vás ja tiež idem vystavovať faktúru do českej republiky.Chcem sa spýtať mám vystaviť bez DPH lebo sme platcami dane?A v akej mene to mám vystaviť V EUR alebo CZK?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Kořalníková Katka Pozri príspevok
    Prosím Vás ja tiež idem vystavovať faktúru do českej republiky.Chcem sa spýtať mám vystaviť bez DPH lebo sme platcami dane?A v akej mene to mám vystaviť V EUR alebo CZK?
    Málo informácii. Je doležité vedieť, čo idete faktúrovať - ake sluzby, s akym miestom dodania, kto je odberateľ.
    Vystaviť môžete v EUR alebo aj v CZK...
    My sme firma autodoprava takže sme viezli im nejaký tovar.Odberateľ česká rep. a miesto dodania tiež česká republika.Čo som si zistila mala by som fakturovať bez DPH a CZK v mene ďakujem.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Kořalníková Katka Pozri príspevok
    My sme firma autodoprava takže sme viezli im nejaký tovar.Odberateľ česká rep. a miesto dodania tiež česká republika.Čo som si zistila mala by som fakturovať bez DPH a CZK v mene ďakujem.
    Miestom dodania služby je podla 15/1 v ČR, takže vystavujete FA bez DPH.
    Mozete fakturovat v EUR ale aj v CZK ako chcete, pripadne ako mate stanovenu zmluvu, a ci sa chcete vyhnut kurzovym rozdielom...

    Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

    žena Zuzanak1
    Dobrý deň.
    Vystavujeme pravidelne mesačne faktúru do ČR (platca DPH)- paušál za servisné práce na ERP plus niekedy aj prepravné za výjazd, ktoré vykonávame viacerým firmám na SK.
    Keď sme začali spoluprácu v r.2008/2009, vystavovali sme faktúry so SK DPH, ale myslím, že zmenou zákona od 01.01.2010 podľa §15 1) by sme mali vystavovať faktúry bez DPH !?
    Ale nie so si na 100% istá, potrebovala by som vedieť aj iný názor. Ďakujem.

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Dobrý deň, môžete mi poradiť?
    SZČO, JÚ, neplatca DPH vystavil fa českému odberateľovi v čiastke 25 000 Kč.Práce boli vykonané, on však uhradil uvedenú fa len vo výške 22 000 Kč, čo je 876,00 EUR. Na zvyšnú sumu vo výške 3 000 Kč poslal český odberateľ fa, kde fakturuje zmluvné penále v tejto výške 3 000 Kč a zároveň poslal aj dohodu o započítaní pohľadávok, ktorú samozrejme klient nepodpísal a zmluvné penále neuhradil, pretože práce boli vykonané v takej sume, akú fakturoval /tzn. vo výške 25 000 Kč/.
    1. Ako toto zaúčtovať v peňažnom denníku?
    2. Ako postupovať pri vymáhaní uvedenej pohľadávky z pohľadu právneho?
    Ďakujem.

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Prosím Vás, mohol by sa mi niekto fundovaný na toto pozrieť?
    Prosím, prosím ...
    Naposledy upravil dobrava : 27.03.12 at 20:39

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.