Zavrieť

Porady

prezentacia, reklamne predmety a ich hodnota

Prosim podnikam prvy rok a chcem sa spytat v akej hodnote si mozem uplatnit reklamne predmety - ide o flase vína s logom, mikiny a tricka s logom a pera, zaraduje sa to aj do DPH? Viem ze kedysi bolo do 500 sk za predmet - potom som nasla z roku 2010 sumu 16,60 € - plati to aj teraz? hladala som aj v zakone o dani z prijmov a o dph, nejak som nenasla, preto prosim o pomoc. Prosim je tam aj nejaka obmedzena suma na nakup ci sa moze kupit aj napriklad za 10 000 €
Naposledy upravil januska666 : 20.12.11 at 20:59 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    16,60 Eur maximálne na jeden reklamný predmet. Logo firmy už nie je podmienka na uznanie.

    Zákonom č. 504/2009 Z.z., ktorým bol novelizovaný zákon o dani z príjmov, boli s účinnosťou od 1.1.2010 zmenené podmienky na uznanie reklamných predmetov do daňových výdavkov a to tak, že podmienka označenia reklamného predmetu obchodným menom alebo ochrannou známkou bola vypustená.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    V Tvojom prípade by to bolo minimálne 602 kusov v takej cene, alebo o mnoho väčšie množstvo lacnejších reklamných predmetov. Alebo menej kusov, ale len prepočítanú časť dáš do nákladov.

    prezentacia, reklamne predmety a ich hodnota

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.