Zavrieť

Porady

Koniec roka v združení

Prosím, vie niekto poradiť ako ukončiť rok v združení FO. V združení sú dvaja živnostníci, jeden je poverený vedením účtovníctva a má založený aj bankový účet. Je potrebné vybrať všetky prostriedky z bank. účtu a vložiť do pokladne združenia, aby k 31.12.2011 som mohla podeliť ich príjem percentom ich podielov? Alebo stačí posledným zápisom v samostatných účtovních knihách rozdeliť príjmy a výdaje a hotovsť v pokladni zduženia a na bankovom účte nechať tak?
Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    opýtam sa ťa, ako chceš vybrať peniaze na silvestra, 31 12 2011??? keď je sobota?????

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Mila123 Pozri príspevok
    opýtam sa ťa, ako chceš vybrať peniaze na silvestra, 31 12 2011??? keď je sobota?????
    dobrééé, vyčaril si úsmev u mňa.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    nemusíš nič fyzicky vyberať ani z účtu ani z pokladne. Podelíš zdanované príjmy a výdavky ich podielom podľa zmluvy o združení. A tak isto aj pohľadávky a záväzky. Ich osobné danové výdavky, ako sú odvody dáš každému, tak ako platili. To isté platí aj pre závazky voči SP, ZP-nebudeš deliť podielom...
    Začínajúca účtovníčka. Daša Kovaľová
    Dakujem za radu. Len preto som sa pýtala, pretože jedna daňová poradkyňa ma ešte na začiatku roka upozorňovala na túto skutočnosť "s výberom zostatku". Tiež sa mi to zdalo prakticky nemožné.

    Koniec roka v združení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.