Zavrieť

Porady

súhrný výkaz

dobrý den, chcem sa spýtat či musím podávat súhrný výkaz aj ked som v dannom obdobý nemala žiaden príjem zo zahraničia. čiže čistý súhrný výkaz. alebo žiadny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    v súhrnnom výkaze ani nejde tak o to, či bol príjem zo zahraničia, ale o to, či bol vyvezený tovar do EÚ alebo dodaná služba do EÚ....

    nulový výkaz sa nepodáva

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    chcela by som sa opytat: dodavatel = SK platca DPH , registr. na Slovensku, odberatel= PL firma registr. v Polsku, tovar bol prepraveny z rakuska do svajciarska, faktura bude bez DPH podla §15 alebo podla § 47? do suhr.vykazu nezapisat? a v DP k DPH to bude riadok 17 alebo aj 15? SV = DP k DPH r.15?

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    serena Pozri príspevok
    chcela by som sa opytat: dodavatel = SK platca DPH , registr. na Slovensku, odberatel= PL firma registr. v Polsku, tovar bol prepraveny z rakuska do svajciarska, faktura bude bez DPH podla §15 alebo podla § 47? do suhr.vykazu nezapisat? a v DP k DPH to bude riadok 17 alebo aj 15? SV = DP k DPH r.15?
    nikto mi nepomoze?

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    serena Pozri príspevok
    chcela by som sa opytat: dodavatel = SK platca DPH , registr. na Slovensku, odberatel= PL firma registr. v Polsku, tovar bol prepraveny z rakuska do svajciarska, faktura bude bez DPH podla §15 alebo podla § 47? do suhr.vykazu nezapisat? a v DP k DPH to bude riadok 17 alebo aj 15? SV = DP k DPH r.15?
    prosim o pomoc

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    mam v tom zmatok. doprvca=SK, platitel DPH v SK, odberatel=PL, IC DPH=PL, tovar bol prepraveny z rakuska do svajciarska. fakturu som vystavila bez DPH podla §15. je to spravne? alebo je to oslob. podla §47 ods.6? a do SV zapisat ( do ktoreho riadku)?

    Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

    Mija33
    ... vmetiem sa do témy...
    ake povinné sumárne výkazy má začinajúci podnikatel SZČO /podnikanie pol roka 2011/ - len do ZP a daňové priznanie? čo SP?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    ani nie je tak dolezite ci je zacinajuci, ale co vsetko vykonava... zamestnava niekoho, platca DPH, povinnosť súhrnných výkazov, motorove vozidla.... ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.