Zavrieť

Porady

Z Windows 7 na Windows XP

Dostal som novy pocitac (na vianoce :/ od rodicov) a vyberali bohuzial rodicia a bezomna takze zobrali
PC s WINDOWS 7 ... chcel by som to preinstalovat , ale neviem sa dostat do setupu , skusal som aj BIOS
ale nejak som to tam nenasiel .... ked som sa dostal do biosu tak len toto tam mam , neviem co dalej



Nevie neikto co stym ?
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Nechápem zahodiť originál WIN7 za XP.Na zmenu boot nepotrebuješ ani vojsť do biosu.Stačí si na začiatku ,keď nabehuje PC všimnúť dole na monitore ,ktorou klávesou sa mení botovanie - F8,F11 ...,ak je to NTB tak aj ESC.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
miguel.santoro miguel.santoro

miguel.santoro je offline (nepripojený) miguel.santoro

ehm, čo je to za nápad prechádzať z Win7 na XP.Určite by som nemenil.A ak je to ešte originál, tak nieje čo riešiť.Jednoznačne odporúčam ostať pri Win7.Win7 je už o hodný krok napred oproti XP.
1 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Práve mám novú 7...je super, odporúčam ti ju..nedá sa porovnať s XP
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja by som to povedal asi takto:
Win XP s SP3 mápodporu do polovičky roka 2014, po tomto termíne prestane pre tento OS akákoľvek podpora (žiadne updaty, záplaty -proste NIČ). Bude síce fungovať, ale už na XP nezoženieš žiadne ovládače, záplaty, čím ďalej bude viac zraniteľnejší a náchylnejší "nasať" do seba rôzne digitálne svinstvo z internetu.
Win 7 sa síce rozbieha (a celkom úspešne, lepšie ako jehoVista), pribúda programov, ovládačov, záplat, updatov pre tento OS.

Bola by nevýslovná hlúposť (po mojom debilita) prechádzať späť na starší (i keď vyskúšaný) OS - už aj vzhľadom na to, že sedmičku máš legálnu - XP už asi ťažko zlegalizuješ.

Je to ako keby si dostal Škoda Superb, ale ty by si chcel prejsť na Škoda 105L.


Nemudruj a ostaň na Sedmičkách!
0 0
Arnold123 Arnold123

Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

Ak sa dnes kúpi nové PC, tak je počítané s Win 7, max. s Vistou. Win XP sa už na novom HW nedajú rozbehať - chýbajú ovládače.
0 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
Veru tak, ovládače na XP na novom NB bol problém už dávnejšie. No a Win7 je to neporovnateľné s XP. Na jednom NB mám oba, no a jednoznačne som spokojnejší s Win7, aj keď niekedy požívam XP, ale to pretože niektoré portable verzie programov ne 7 nijako nespustím, len cez virtualny box.
Win7 som si bol ochotný kúpiť, pretože je lepší som mal spolu s NB Vistu...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Neblbni s tym XP. Keby to bolo 3 roky dozadu s vistou, tak ano. Už nie je dovod. Je s tym kopec prace.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Panove ja pouzivam WinXP SP2 a som max. spokojny, mam na nom klasicke aplikacie napr. MS office 2007 (2010 sa neda chce to min. SP3 (nepotrebujem)) a hodne dalsieho, zatial som sa nestretol s tym, ze nieco nejde nainstalovat, lebo je to len pre win 7 (samozrejme neinstalujem do PC vsetko co mi pride pod ruku)
Ako ochranu pouzivam NOD32 a Kerio asi 6-7 rokov staru verziu.
Takze ak chlapec chce, ja by som mu nebranil, kludne nech si da XP, samozrejme ak ma nejake XP home, tak to radsej nech ostane pri W7.
Ja som skusal W7 2x ale vzdy som mal nejaky problem, tak po par dnoch som o5 bootoval XP, nejaky ten piatok este pojdem na XP a ak budem mat viac casu a vychytam si jeden HW, tak urcite prejdem na linux

stastne a vesele
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takto, je blbosť na to davať iny OS, pretože vyrobca to vyladil prave pre konkretny typ W7. Kedysi, čo davali Vistu a ta žrala nenormalne systemove zdroje pri RAM 2GB to malo zmysel.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Podla mna ma chlapec desktop a nie NB, tam sa nic nevyladuje pre XP a vobec nikde sa nic nevyladuje. Na PC sa vyrobia komponenty (totez aj na NB) a vyrobca vyda aj FW, zrejme MS tlaci aby vydavali FW uz len pre W7. Ak je vyrobca normalny, tak k HW vyda aj SDK a ovladac uz bude mat kto napisat pre akykolvek OS (no najvacsi problem je s SDK, pretoze ho casto nezverejnia).
A co sa tyka pamate, tak ak som si nainstaloval W7 tak pamat na cisty chod OS potrebovala cca 700-800MB, pre XP je to cc 200MB
0 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
Vymeniť legálny Win7 za nelegálny XP sa mi zdá riadna blbosť. Keď už nevie niekto bez XP žiť sú dve možnosti mať nainštalované aj XP a aj Win7 a (mal som aj Ubuntu) (ak budú ovládače na XP, to treba overiť na stránke výrobcu vopred), alebo virtuálny box.
V podstate skoro nikdy nevypínam notebook, len uspávam, a tak stále beží len Win7. Keď chcem vyskúšať nejaký nový program, tak spustím virtualny počítač a naištalujem ho tam.
Nevidím zmysel robiť tento nezmysel. Win7 beží aj totálne starom notebooku (512ram oskúšané) a z pamäte zoberie ešte menej ako Xp, čo celkom nechápem...
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Vzhľadom na formuláciu otázky je dobré, že Ťa rodičia nezobrali zo sebou.
Súhlasím s príspevkami hore. Nemáš najmenší dôvod ísť na XP. Ja som si W7 kúpil len zo zvedavosti. XP mi už nechýba. Dokonca pri jednom programe je PC stabilnejšie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Win7 beží aj totálne starom notebooku (512ram oskúšané) a z pamäte zoberie ešte menej ako Xp, čo celkom nechápem...
Lepšia správa pamäte - lepšie "využívanie".
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

nunenko Pozri príspevok
Nevidím zmysel robiť tento nezmysel. Win7 beží aj totálne starom notebooku (512ram oskúšané) a z pamäte zoberie ešte menej ako Xp, čo celkom nechápem...
http://windows.microsoft.com/sk-SK/w...m-requirements
http://www.microsoft.com/slovakia/wi...n/sysreqs.mspx
ani ja
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No to je potom zázrak. Aspoň je vidieť, že Sedmička vie sa "prispôsobiť" a lepšie využívať systémové prostriedky.
0 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
Vôbec to nieje zázrak, a ešte vám poviem, že som tam oskúšal Cs5 Photoshop, štartoval sa dlho ale šiel. Celý zázrak spočíva v tom, že ignoruješ varovania(tušim WIN7 nemal ziadne), a ak ťa "pustí" inštaluješ ďalej. Jediný problém mala ovladacom obrazovkay už si to presne napamätám, ale systém našiel sám online riešenie (bpl tam pásik). Zasa na druhej strane som vo virtualnom počítači WIN7 nenainštaloval na 512MB Win7 mám Ultimate.
Už som sa dostal do sporu s viacerimi expertami čo tvrdili že to nieje možné. Na inštalácii Win7 je úžasné to že prebehne viacmenej automaticky, nie ako XP.
0 0
up4anything up4anything

up4anything je offline (nepripojený) up4anything

nastavenia bootovania najdes to v advanced bios features ... urcite to tam je, len sa treba poriadne rozhliadnut .. a tak na okraj suhlasim s predoslymi nazormi - nemen to na XP, zbytocny krok s5 ...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

nunenko Pozri príspevok
Na inštalácii Win7 je úžasné to že prebehne viacmenej automaticky, nie ako XP.
presne tak, prebieha automaticky bez zasahu uzivatela a celkovo predpokladam, ze cely W7 je plne automatizovany, to je velmi vyhodne, ale nie z pohladu uzivatela laika (i ked laik si mysli, ze vsetko je super).
To je ako z dnesnym masom, kupis si fajnu a chutnu sumku, ale mozno ani netusis, ze jes muku a vodu a masa tam je asi 5-10% z celkoveho mnozstva
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Z toho vyplýva, že XP je ako domáca vyúdená šunka?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

priblizne ludia idu po tom, co je nove, pekne a este aj drahe, pretoze ked je to drahe, tak to musi byt aj dobre nie ?
Princip je stale ten isty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať