Zavrieť

Porady

závazky

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ohľadom závazkov? Nesúhlasí mi 321 s evidenciou závazkov. Neviem nájsť problém, prečo? Vie mi niekto poradiť ako sa dostať k zhode 321 s evidenciou, keď všetky možnosti som už vyčerpala. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana G. Pozri príspevok
    Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ohľadom závazkov? Nesúhlasí mi 321 s evidenciou závazkov. Neviem nájsť problém, prečo? Vie mi niekto poradiť ako sa dostať k zhode 321 s evidenciou, keď všetky možnosti som už vyčerpala. Ďakujem
    Porovnaj PS s evid., ak to je OK, potom účto 321 s evid. po jednotlivých mesiacoch.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Evidenciou záväzkou myslíš Knihu záväzkou? Ja mám v knihe záväzkov napríklad aj faktúry ktoré boli účtované cez 314, cez 379 .. v knihe záväzkov nevidím čo bolo kam účtované, preto mne kniha záväzkov s účtom 321 napríklad nesúhlasí... musím si sumy napočítavať...

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    nejaké zúčtovanie preddavkov?
    Zálohová FA: 314/221
    FA: 518/321
    ID: 321/314

    No ťažko sa radí takto...

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    áno, je to kniha závazkov. Všetko som už skúsila prekontrolovať. Všetky možnosti sú vyčerpané...........

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    aby som bola presnejšia, tak na 321 mám vačší zostatok ako je skutočná evidencia. Evidencia je OK, potrebujem znížiť 321.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Skúste zistiť, kedy to súhlasilo naposledy. Ako boli robené inventarizácie. T.j. či sa máte od čoho odraziť. Zároveň sa pokúste o vlastnú inventarizáciu, prípadne aj cez písomné odsúhlasenie (odporúčam negatívne t.j. bez uvádzania presných súm). Neodôvodnený zostatok odporúčam odúčtovať. Vravíte, že robíte potrebné kroky. Ak budete dôsledná možno dospejete k záveru, že zostatok je reálne nadhodnený.

    Ostatné odporúčania uvádzajú poraďáčky vyššie (všetky veľmi užitočné) ... nemám ako ohodnotiť, keď ich uvádzajú ako ako komentár a nie plnohodnotný príspevok. Nič to však nemení na ich vážnosti .-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.