Zavrieť

Porady

odvody živnostníkov

dobrý deň prajem, prvýkrát idem robiť daňové priznanie živnostníkovi a potrebovala by som poradiť ohľadom ich odvodov.
takže urobím daňové priznanie (s uplatnením 40% nákladov)
a na základe daňového priznania vypočítam odvody do sociálnej a zdravotnej poistovne na další rok, ale novú výšku odvodov do soc. poist a zdrav. pist. začne platiť živnostník až od 1.7.2012? do 30.6.2012 bude nadalej platiť čiastku ktorú mi vyrátali z minuloročného daňového priznania?
a ešte ked urobím daňové priznanie za rok 2011 a vypočítam novú výšku odvodov, mala by som to nahlásiť do sociálnej aj zdravotnej poist.?
dakujem vám pekne za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Monika, nechcem ťa sekať, ale nedá mi......na začiatok si prečítaj, naštuduj aspoň základné údaje o SZČO.....

    napr. RZZP bude vykonávať príslušná ZP, ktorá zašle oznámenie o výsledku RZZP

    a SP? na svojej webovej stánke má kalkulačku s výpočtom fondov pre SZČO, stačí sa naklikať.....

    ani SP a ani ZP nehlásiť nič, všetko dostanú z DÚ , tým , že podáš DP....

    ak by si oznámila DU, že si odkladáš daň. povinnosť, oznám to SP,aj ZP písomne s kópiou oznámenia DÚ (hlavne pečiatka z DU aby nechýbala).....

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    monika888 Pozri príspevok
    dobrý deň prajem, prvýkrát idem robiť daňové priznanie živnostníkovi a potrebovala by som poradiť ohľadom ich odvodov.
    takže urobím daňové priznanie (s uplatnením 40% nákladov)
    a na základe daňového priznania vypočítam odvody do sociálnej a zdravotnej poistovne na další rok, ale novú výšku odvodov do soc. poist a zdrav. pist. začne platiť živnostník až od 1.7.2012? áno do 30.6.2012 bude nadalej platiť čiastku ktorú mi vyrátali z minuloročného daňového priznania? áno, ale treba dať pozor, ak platil minimum, tak odvody za január budú do SP minimálne 112,66 eur a do zdravotnej 47,58 eur.
    a ešte ked urobím daňové priznanie za rok 2011 a vypočítam novú výšku odvodov, mala by som to nahlásiť do sociálnej aj zdravotnej poist.? nie - už priamo v daňovom priznaní treba vyplniť počet mesiacov podnikania v oddiele VI pod riadkom 10 - vypĺňa sa pre potreby sociálnej a zdravotnej poisťovne, oznámi to daňový úrad.http://www.finance.gov.sk/Components...ocumentId=6853
    dakujem vám pekne za pomoc
    odpovede v texte

    odvody živnostníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.