Zavrieť

Porady

Zákon o spotrebnej dani z alkoholických nápojov

Práve som zaregistrovala v zbierke zákonov zákon č. 530/2011 o spotrebnej dani z alkoholických nápojov. Obzvlásť upozorňujem pohostinstvá, reštaurácie, aby sa s ním oboznámili, nakoľko jeho platnosť je od 01.01.2012. Nestihla som si ho celý podrobne preštudovať, ale pre pohostinstvá je dôležitý § 54 - predaj spotrebiteľského balenia liehu. Vedenie evidencie už bude mesačne a znížili sa aj pokuty - viď § 70. Ak už ho má niekto naštudovaný a našiel v ňom nejaké záludnosti, na čo treba obzvlásť dávať pozor, prosím šup sem do témy, aby sme si navzájom pomohli. Obzvlášť mi vadí § 54 ods. 19 - kopírovať všetky doklady o nákupe SBL a nechávať ich na prevádzke. Och joj, čím ďalej tým viac papierov - kde na to zobrať miesto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    inuš Pozri príspevok
    Práve som zaregistrovala v zbierke zákonov zákon č. 530/2011 o spotrebnej dani z alkoholických nápojov. Obzvlásť upozorňujem pohostinstvá, reštaurácie, aby sa s ním oboznámili, nakoľko jeho platnosť je od 01.01.2012. Nestihla som si ho celý podrobne preštudovať, ale pre pohostinstvá je dôležitý § 54 - predaj spotrebiteľského balenia liehu. Vedenie evidencie už bude mesačne a znížili sa aj pokuty - viď § 70. Ak už ho má niekto naštudovaný a našiel v ňom nejaké záludnosti, na čo treba obzvlásť dávať pozor, prosím šup sem do témy, aby sme si navzájom pomohli. Obzvlášť mi vadí § 54 ods. 19 - kopírovať všetky doklady o nákupe SBL a nechávať ich na prevádzke. Och joj, čím ďalej tým viac papierov - kde na to zobrať miesto?
    Nemohla si to pripojiť sem?
    http://www.porada.sk/t181590-zakon-o...h-napojov.html
    Inak ten zákon je neuveriteľný paškvil a celkom určite bude mať dohru pred Európskou komisiou. Je v rozpore s právom EU a neskrývane bol pripravený na zákazku slovenskej liehovarníckej loby.
    Zákon je zároveň ukážkou, ako málo ovládame predpisy EÚ, preto si každý, kto má vplyv môže presadiť svoje záujmy. A kto dal právo ministerstvu financií meniť pravidlá zdaňovania alkoholických nápojov stanovené predpismi EÚ? Minimálne radoví pracovníci Odboru nepriamych daní MFSR museli vedieť a vedia, že zákon nie je v súlade s právom EÚ, napriek tomu sa v dôvodovej správe tvrdí, že zákon je je v súlade s právom EÚ. A od Legislatívnej rady vlády SR cez parlament až po "prezidenta" sa nik nepresvedčí o opaku.

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Och, prosím o prepáčenie, to bol momentálny nápad a ja som nehľadala, či takáto téma už je. Ešte raz sorry.

    Zákon o spotrebnej dani z alkoholických nápojov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.