Zavrieť

Porady

Nárok na dovoleku

Dobrý den prajem, chcela by som sa opýtať zamestnanec ma v jednej firme uz 7 mesiac pracovnú zmluvu (vrátane decembra) resp. nastupil 2.5.2011 do zamestnania, medzi tým aj marodoval, a za december by chcel dovolenku. Kolko najviac dní ma nárok na dovolenku ? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimosin je offline (nepripojený) mimosin

    mimosin
    Všetko bolo už napísané, zhrniem:
    </SPAN></SPAN>

    Dovolenka z dôvodu PN sa mu nekráti, pretože PN trvala od 15.8. – 31.10.2011, čo je menej ako 100 zameškaných pracovných dní.</SPAN></SPAN>
    Do 31.12.2011 platí, že musí zdokladovať odpracované roky, nakoľko nezdokladoval /15 odpracovaných rokov/, jeho ročný nárok je základná výmera t.j. 20 dní.</SPAN></SPAN>
    PP trvá od 2.5.2011, má nárok na alikvotnú časť dovolenky t.j. 7x1,66 t.j. 11,5 dňa.</SPAN></SPAN>

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    7/12 z ročného nároku (20,25) je jeho PČ dovolenky. Zadaj ročný nárok a máš to.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mertinkova Pozri príspevok
    Dobrý den prajem, chcela by som sa opýtať zamestnanec ma v jednej firme uz 7 mesiac pracovnú zmluvu (vrátane decembra) resp. nastupil 2.5.2011 do zamestnania, medzi tým aj marodoval, a za december by chcel dovolenku. Kolko najviac dní ma nárok na dovolenku ? Dakujem
    Kolko marodoval, resp. má odpracovaných 60 dní ? Aký je jeho ročný nárok ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mertinkova Pozri príspevok
    Dobrý den prajem, chcela by som sa opýtať zamestnanec ma v jednej firme uz 7 mesiac pracovnú zmluvu (vrátane decembra) resp. nastupil 2.5.2011 do zamestnania, medzi tým aj marodoval, a za december by chcel dovolenku. Kolko najviac dní ma nárok na dovolenku ? Dakujem
    Má nárok na 7/12 z ročného nároku, za dni PN-prvých 100 PD sa mu tento krátii o 1/12, tak dni PN spočítaj a zistíš, či krátiť, alebo nie.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    nástup do práce prac. zmluva 02.05.2011 nástu na marodku 15.8.2011 - nástup do práce 1.11.2011, kolko dni za december 2011 môzem dat na výplatnu pasku dovolenky ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mertinkova Pozri príspevok
    čiže môzem jej dat 14 dní dovolenky ?
    priniesla ti zápočet, že má odpracovaných 15 rokov ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mertinkova Pozri príspevok
    no uz som z toho uplne debil, takže jej mám dat kolko dni maximálne?
    veď som ti napísala vzorec pre výpočet ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mertinkova Pozri príspevok
    no uz som z toho uplne debil, takže jej mám dat kolko dni maximálne?
    Má nárok na pomernú časť D za KR t.j. 11,5 dni. Dovolenka nie je mim. a max., ale presne podľa ZP.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Dakujem krásne, som zo miezd uplny somár ale začiatkom februára uz idem na skolenie. Dakujem krásne este raz a prajem Vám do nového roka všetko najlepsie.

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    Chcem sa opýtať, či môže zamestnanec čerpať pol dňa dovolenky. Niekedy to bolo možné.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Laguna13 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, či môže zamestnanec čerpať pol dňa dovolenky. Niekedy to bolo možné.
    Záleží od internej smernice zamestnávatela ...(nie je to zakázané)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.