Zavrieť

Porady

Zabudnutá faktúra

Dobrý deň, pomôžte prosím... Dnes som zistila, že som zabudla vyfakturovať služby zo septembra 2011. môžem to ešte spätne fakturovať? aký je postup? aký má byť dátum dodania atď? sme platcovia DPH... ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Či môžeš ? Ak si platiteľ DPH, tak musíš . Faktúre pridelíš bežné poradové číslo, ale dátum dodania a dátum zdaniteľného plnenia bude septembrový, dátum vyhotovenia decembrový, alebo januárový. A k tomu aj dodatočné priznanie DPH za 9/2011, resp. za 3Q 2011. Pochopiteľne, iba ak sa to nedá ešte nejako dať do decembra. Lebo ak ide o vyššiu sumu, tak možno čakať aj nejaký finančný postih za omeškanie.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    poprosim o radu,klient mi zabudol dat vydanu fakturu z roku 2010-prisla som na to teraz,elbo odberatel meskal s platbou a uhradil az koncom decembra 2011-ako postupovat?opravit rok 2010 -dph aj danove priznanie k dani z prijmu?
    ci je mozne to nejako opravit v ramci roku 2011?Jedna sa o cca 5000€.Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vivi Pozri príspevok
    poprosim o radu,klient mi zabudol dat vydanu fakturu z roku 2010-prisla som na to teraz,elbo odberatel meskal s platbou a uhradil az koncom decembra 2011-ako postupovat?opravit rok 2010 -dph aj danove priznanie k dani z prijmu?
    ci je mozne to nejako opravit v ramci roku 2011?Jedna sa o cca 5000€.Dakujem.
    DDP na obidve dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.