Zavrieť

Porady

Poukazovanie dani pri subehu - vyhlaska 378/2011

Dobry den,
z DU mi dorucili oznamenie o prideleni zakladneho cisla uctu v stat.pokladnici pre danovy subjekt, kde mam odvadzat dane a pridelovat jednotlivym platbam predcislia, oznacujuce duh dane. Kedze mam subeh cinnosti SZCO a zaroven som aj zamestnanocom, zarazilo ma ako to realizovat pre Dan z prijmov zo zavislej cinnosti. Tu predsa za mna odvadza zamestnavatel, co ja s tym ? Co by som mal robit ? Ziadat od zamestnavatela aby to posielal podla tohto oznamenia, alebo sa toto oznamenie netyka mojho zamestnavatela a riadit sa tym mam vylucne ja ako SZCO, ak budem platit dane ako SZCO ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

    Dodenko
    To oznámenie sa týka výlučne SZČO, takže tie čísla použiješ keď budeš niečo platiť
    ako SZČO.

    japis je offline (nepripojený) japis

    japis
    HappyKESK Pozri príspevok
    Dobry den,
    z DU mi dorucili oznamenie o prideleni zakladneho cisla uctu v stat.pokladnici pre danovy subjekt, kde mam odvadzat dane a pridelovat jednotlivym platbam predcislia, oznacujuce duh dane. Kedze mam subeh cinnosti SZCO a zaroven som aj zamestnanocom, zarazilo ma ako to realizovat pre Dan z prijmov zo zavislej cinnosti. Tu predsa za mna odvadza zamestnavatel, co ja s tym ? Co by som mal robit ? Ziadat od zamestnavatela aby to posielal podla tohto oznamenia, alebo sa toto oznamenie netyka mojho zamestnavatela a riadit sa tym mam vylucne ja ako SZCO, ak budem platit dane ako SZCO ?
    Aj SZČO platí preddavky na daň zo závislej činnosti za svojich zamestnancov.

    Poukazovanie dani pri subehu - vyhlaska 378/2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.