Zavrieť

Porady

Dohoda + zivnost -> Danove priznanie

Dobry den,
Prvy polrok roku 2011 som pracoval ako student na dohodu. Potom som si zalozil zivnost. Otazka: pri danovom priznani mam uvadzat aj prijem z dohody, ked tam sa uz vlastne dan platila? Nechcem platit tu istu dan 2 krat. Pripadne ako sa postupuje v tomto pripade? Vopred dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...priznáš aj príjmy z dohody a daň z dohody zaplatenú si uplatníš, ako zrazené preddavky na daň - bežný postup...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    odporúčanie.......nájdi si účtovníčku......

    odpoveď, musíš dať aj príjem z dohody do DP, neboj nezdaníš 2x ......pozri si DP FO typ B.....

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    vinco111 Pozri príspevok
    Dobry den,
    Prvy polrok roku 2011 som pracoval ako student na dohodu. Potom som si zalozil zivnost. Otazka: pri danovom priznani mam uvadzat aj prijem z dohody, ked tam sa uz vlastne dan platila? Nechcem platit tu istu dan 2 krat. Pripadne ako sa postupuje v tomto pripade? Vopred dakujem za odpovede.
    Ano, uvádzas aj príjem z dohody - príjmy podľa §5. Neboj nezaplatíš dvakrát, pretože na konci tlačiva vypíšeš koľko si už zaplatil a to sa ti teda od celkovej danovej povinnosti odpočíta. a doplatiš iba rozdiel, prípadne ti čosi vrátia...

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    áno uvádzas vsetky prijmy za rok 2011 aj dohody aj zo zivnosti ...
    vznikne ti danova povinnost od ktorej v danovom priznani odpocita odvedenu dan z dohod na zaklade potrvdenia od zamestnavatela... doplatis len rozdiel... resp. preplatok sa ti vrati.. dan neuhradis dvakrat...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ja som sa dávno nehádala, nedokazovala, normálne mi to chýba.....keď mi to dobre počíta, tento rok ešte nie.....

    vinco111 je offline (nepripojený) vinco111

    vinco111
    Vdaka za vsetky odpovede A kde sa da zohnat uctovnicka, ktora sa rozumie aj fakturaciam do zahranicia a podobne?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Všade. Najlepšie ak budeš hladať podla referencii od známych alebo si daj inzerát aj tu (uved lokalitu hlavne) a niekto sa ti ozve...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.