Zavrieť

Porady

Dobrovolne nezamestnany v roku 2012

Zdar chcel by som sa opytat ako sa menia poplatky pre dobrovolne nezamestnanych od noveho roku ? Doteraz stacilo si platit zdravotne poistenie.
Co vsetko bude od noveho roku povinne platit ? kde presne zistim celkovu sumu ktoru je nutne platit ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    platí sa iba ZP.....PvN nemusíš.....

    47,58
    € mesačne od 01/2012 , splatnosť preddavku je 08 02 2012

    peeter22 je offline (nepripojený) peeter22

    peeter22
    Ja som zatial nasiel len info
    Neznamená to pritom, že od januára zanikne možnosť využiť dobrovoľné nemocenské poistenie. Túto možnosť budú mať občania aj naďalej, ale už nie ako samostatné nemocenské poistenie, ale ako celý balík dobrovoľného nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti. "Samozrejme, percento takýchto dobrovoľných odvodov sa zvýši z dnešných 4,4 % na 35,15 %," uviedlo MPSVR.
    Od januára 2012 si tak bude môcť každý dobrovoľne platiť celý balík sociálneho poistenia – nemocenského, dôchodkového a v nezamestnanosti - alebo si vybrať len samostatné dobrovoľné dôchodkové poistenie. Povinne nemocensky a dôchodkovo poistená samostatne zárobkovo činná osoba (SZČO) bude môcť využiť aj samostatné dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti.
    Z toho som predpokladal, ze bude nutne vyuzit jeden z tych "balikov" co pokial viem je suma okolo 120€ a to mi potom vychadza na rovnako ako si zalozit SZČ

    Dobrovolne nezamestnany v roku 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.