Zavrieť

Porady

anhydrit svojpomocne

rozmyslam ako spravit potery co najlacnejsie a najjednoduchsie. Na podlahe bude podlahovka, a chcem si dat anhydritovy poter. Ako material som vytipoval Baumit Alpha 2000. Samotny material na 110m2 som predbezne vycislil na cca 1500 eur, pri hrubke 5 cm - cena je z internetu, takze este bez zlavy. Chcel by som si vypocizat stroj podobny ako pre strojove omietky - nahodit vrece, on to pomiesa a dopravy cez hadicu. Ide o 280 vriec po 40 kg. Zmes by som rozlial po celej ploche, kontroloval vysku a pohladil latou. Moze to takto fungovat? Najvacsia nejasnost je o obsluhe takehoto stroja. Videl som to, ze ako sa sype ten material, ide mi o nastavenie pomeru vody+anhydrit. Ma s tym niekto skusenosti?
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Žasnem nad šikovnosťou niektorých ľudí.Aj slepák si sám vyoperuješ?Načo sú nám profesie,keď človek si može všetko sám spraviť???
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

jeden kurenar co poznam si tiez robil potery sam.. doniesli mu silo a nejaku masinu a tlacil do na tretie poschodie. Ked to das robit firme nemusis vlacit tolko materialu, jedovat sa s tym a mas zaruku. Potom to treba este prebrusit.. takze si musis aj brusku pozicat. Inak mal som ponuku na 13e za meter tak to by som ani neriesil. lebo aj s pracou to vyjde lacnejsie ako ty kupis material.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

keby som mal tlaciaren na peniaze, tak na vsetko by som zavolal majstrov a ja by som tam chodil pozerat limuzinou v obleku, ale nemam, tak musim spravit vsetko sam. Hrubu stavbu okrem strechy som postavil sam, lebo murari a ostatni majstri chceli tolko penazi, kolko nezarobim ani za pol roka - tak preto. A musim to spravit sam, lebo nemam viac penazi. Idealne by bolo, keby ucitel ucil, murar staval...ale ked je ekonomicka situacia troska ina, tak aj ucitel musi stavat sam. Strucne tolko.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Potom to tak vyzerá.Niekedy mi pripadá,že ľudia by chceli postaviť dom výhradne pomocou porady a div si tu nežiadajú prepočty a výkresy.
0 2
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

no mam rovnejsiu stenu nez sused vedla, ktoremu to robili majstri. neziadal som prepocty a vykresy, len nazory od majstrov, ako napr 22087, ktory s tym robia. Ked nevies pomoct, tak pis, ze nevies, a nie tie frazy, ze treba majstrov, atd. Na to mozno nemci naskocia, kde maju niektori muzi take stroje v dielni, ako v dobrom obchode, a na navrtanie garnize zavolaju firmu.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

marleau Pozri príspevok
Potom to tak vyzerá.Niekedy mi pripadá,že ľudia by chceli postaviť dom výhradne pomocou porady a div si tu nežiadajú prepočty a výkresy.
pochop už, že porada je primárne určená práve nato, aby tu tí, čo sú ochotní, poradili neskúseným.....náhánanie kšeftov je iba vedlajšie....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
fetya Pozri príspevok
rozmyslam ako spravit potery co najlacnejsie a najjednoduchsie. Na podlahe bude podlahovka, a chcem si dat anhydritovy poter. Ako material som vytipoval Baumit Alpha 2000. Samotny material na 110m2 som predbezne vycislil na cca 1500 eur, pri hrubke 5 cm - cena je z internetu, takze este bez zlavy. Chcel by som si vypocizat stroj podobny ako pre strojove omietky - nahodit vrece, on to pomiesa a dopravy cez hadicu. Ide o 280 vriec po 40 kg. Zmes by som rozlial po celej ploche, kontroloval vysku a pohladil latou. Moze to takto fungovat? Najvacsia nejasnost je o obsluhe takehoto stroja. Videl som to, ze ako sa sype ten material, ide mi o nastavenie pomeru vody+anhydrit. Ma s tym niekto skusenosti?
...kontaktuj predsa a opýtaj sa....bez toho predsa nebudeš makať a ani majiteľ snáď by nedovolil , aby sa mu stroj zhumpľoval...

Viď príklad :




05. BRINKMANN Estrich Boy DC 260/45 a DC 450
NOVINKA 2009: BRINKMANN Estrich boy DC450 Bluepower

M6 Potery povrchy

Pohon: Obor medzi dopravníkmi poterov ( pumpa na beton dopravník poterov čerpadlo na beton miešačky mixokret atlas copco ). Nízkootáčkový motor Estrich Boy šetrí pohonné hmoty. Novinkou je nízkoprašné nasávanie vzduchu zhora, ktoré uchováva čistý vnútorný priestor motora. Chladenie nového kvapalinou chladeného Deutz naftového motora F3M2011F je tak veľké, že nehrozí prehriatie zariadenia ani v horúcich južných krajinách.
Podvozok: patrí k najrobustnejším vo svojej triede. Nízke ťažisko a kompaktnosť zariadenia Vám umožňujú ľahkú manipuláciu na stavbe.
Tlakový a miešací zásobník: Napĺňanie miešacieho bubna je možné zo všetkých troch strán, nakoľko veko bubna sa otvára smerom k stroju. Nové odvzdušnenie bubna spoľahlivo funguje aj pri zapchaní v dopravných hadiciach. Ľahko čistiteľný miešací bubon sa vyznačuje vysokým úžitkovým obsahom ako aj svojou malou plniacou výškou.
obsah bubna 200 l, výška plnenia 900 mm,

Technický popis:
Výkon: Dopr.množstvo 4,0 m3/h, dopravná vzdialenosť 170 m, dopravná výška 90 m
Dĺžka: 4000 mm, šírka: 1480 mm, výška: 1380 mm, Hmotnosť: 1480 kg

Obj.č.: 10703
Cena: podľa typu na dotaz
Cena nájmu bez DPH: 130,- Eur/1deň
Cena nájmu bez DPH: cca3800,- Sk/1deň
.
Lorencic s.r.o. PREDAJ, PRENÁJOM,SERVIS stavebných strojov, techniky, stavebného náradia a materiálu

Viac info na tel. č. zobraziť telefónny kontakt
Kontaktovať na e-mail
http://www.stroje-naradie.sk/firmy/pozicovna/85/#8917
2 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

bjuty smis Pozri príspevok
pochop už, že porada je primárne určená práve nato, aby tu tí, čo sú ochotní, poradili neskúseným.....náhánanie kšeftov je iba vedlajšie....
Ja len toľko,že anhydritové potery si nechávam robiť v subdodávke.Ja nie som učiteľ,aby som to robil svojpomocne.
0 1
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Sú veci čo som robil svojpomocne, ale strecha, potery, omietky ani fasáda to neboli Nemám tlačiareň na peniaze, ale zase ani čas robiť to svojpomocne. Nehovoriac o tom, že si neviem predstaviť ako natiahnem omietku na jeden šup na stenu 9x2,7m a ešte aj zapucujem...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

omietka a anhydrid je trochu rozdiel. ved ten poter sa zrovna sam pokial to tam klepes tou latou. Problem je ze na to troba stroj a minimalne dvoch ludi. a v tej cene co pisal sa to proste neoplati. Ak by poter stal 10tis a on by to dokazal spravit za 3 tak prosim.. osobne si myslim, ze na poter zrovna vysoku skolu netreba.
0 1
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

ako to teraz pocitam, tak uz mozno silo vyjde lacnejsie, a ktomu sa dodava ten zmiesavac a hadice, a tak potom staci 2 ludi, a odpadava manipulacia s vrecami. objednal uz z vas niekto silo z baumitu?
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

fetya Pozri príspevok
keby som mal tlaciaren na peniaze, tak na vsetko by som zavolal majstrov a ja by som tam chodil pozerat limuzinou v obleku, ale nemam, tak musim spravit vsetko sam. Hrubu stavbu okrem strechy som postavil sam, lebo murari a ostatni majstri chceli tolko penazi, kolko nezarobim ani za pol roka - tak preto. A musim to spravit sam, lebo nemam viac penazi. Idealne by bolo, keby ucitel ucil, murar staval...ale ked je ekonomicka situacia troska ina, tak aj ucitel musi stavat sam. Strucne tolko.
haleluja ...presne ako ja ...som myslel že som jediny ...som s tebou..tiež robim sam čo sa da
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

ohľadom anh..poterov som oslovil dve firmy už pred troma tyždnamy a ani jedna neodpovedala ..skusim na dopyt sk som zvedavy
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kazdy robi snad sam co sa da.. co je na tom divne.. ale zasa treba vediet kde to ma este zmysel. Verim tomu, ze by som aj omietky nejak zbuchal, ale robil by som to veky, bol by som z toho znechuteny, este by som sa upracoval k smrti. Tak to dam spravit inym a sam si budem robit mensie prace. Uz som videl aj zensku robit omietky. Vsetko je len o tom ci to chce mat clovek lacno a co si slubuje od vysledku. Aj v skaredo omietnutom dome sa da byvat. A slepak by som marleaovy kludne vybral.. nieco by som pocital na nete a idem do toho..
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

len ci by marleau prezil
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

chvilku urcite
0 1
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

mne vasa diskusia pripomenula servisaka na kotol...ktory ako puk pozeral na modul bezdrotoveho termostatu do domu, nejak som povedal ako to ma zapojit co s tym a on mal este drzost si zobrat 50 €...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Poter laik neurobí.Omietku možno ,ale poter určite nie.Narobíte si viac škody ,ako ušetríte.
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Veď s Poradou to urobia ľavou zadnou....
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať