Zavrieť

Porady

úprava obecného pozemku

dobry den,
chcela by som poradit. tento rok sme pred domom na obecnom pozemku vykonali upravu - zamocka dlazba a chodnik. jednalo sa o zveladenie pozemku pred domom. samozrejme vsetko sme si platili z vlastnych financii. pred samotnou upravou som navstivila starostu s otazkou, ci je mozne ziskat fin. prispevok na tuto upravu, avsak odpoved znela: "nie su na to peniaze".
chcela by som sa informovat, ci by mi niekto poradil ako sformulovat ziadost o poskytnutie bud fin. prispevku alebo stavebneho materialu aj napriek tomu, ze uprava je uz vykonana a bola som sa osobne informovat u starostu. coho by som sa mala v tejto ziadosti pridrziavat. komu mam ziadost adresovat...starostovi alebo poslancom?...dakujem za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    riki77 Pozri príspevok
    dobry den,
    chcela by som poradit. tento rok sme pred domom na obecnom pozemku vykonali upravu - zamocka dlazba a chodnik. jednalo sa o zveladenie pozemku pred domom. samozrejme vsetko sme si platili z vlastnych financii. pred samotnou upravou som navstivila starostu s otazkou, ci je mozne ziskat fin. prispevok na tuto upravu, avsak odpoved znela: "nie su na to peniaze".
    chcela by som sa informovat, ci by mi niekto poradil ako sformulovat ziadost o poskytnutie bud fin. prispevku alebo stavebneho materialu aj napriek tomu, ze uprava je uz vykonana a bola som sa osobne informovat u starostu. coho by som sa mala v tejto ziadosti pridrziavat. komu mam ziadost adresovat...starostovi alebo poslancom?...dakujem za radu...
    Myslím si, že starosta Ti dal vopred odpoveď na to, že peniaze nedostaneš. Inak žiadosť pošli poslancom OZ. Pochybujem že by mali v rozpočte obce finančné prostriedky na takéto úpravy. Inak podľa stavebného zákona si mala zaslať oznámenie o úpravách a tiež si pýtať súhlas obce na vykonanie prác. Môžeš dosiahnuť aj to, že Ti nariadia úpravu odstrániť, lebo nebola vykonaná so súhlasom obce ( a pozemok je obecný)- väčšinou vtedy to robia, keď príliš vyskakuješ a žiadaš peniaze. Ja by som nemala odvahu pýtať nič.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ja len dúfam, že stavebné práce boli vykonané so súhlasom obce. To pre istotu, aby Vás náhodou nezačali ešte poťahovať za čiernu stavbu. Zistite si, či má obec nejaké VZN o dotáciách, ale pochybujem, že by sa na takéto prípady vzťahovalo.

    úprava obecného pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.