Zavrieť

Porady

Kúpa obecného pozemku

Dobrý deň,

Potreboval by som poradiť vo veci kupy majetku obce.Som vlastníkom svojho pozemku a chcem si z dôvodu stavania rodinného domu toršku predĺžiť pozemok.Len o obecný pozemok na konkrétnej parcele sme prejavili záujem dvaja občania. Je dosť veľky a nemam problém podeliť si ho na polovicu.Len otázka znie môžem si podať žiadosť alebo lepšie povedané možem kupiť obecný pozemok keď môj oco je poslanec obec.zastupiteľstva a drúha otázka - druhá záujemkyňa o pozemok je zamestnanec obec.úradu.Ja sa bojím aby na obec.zastupiteľstve neprišla s nejakým zákonom, kt. zruší moju snahu o kúpu.

Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Existuje taký zákon a je dokonca ústavný. Naštuduj si ho, či sa týka aj vašich poslancov.

    ÚSTAVNÝ ZÁKON č. 357/2004 Z.z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov

    Čl. 2
    (1) Tento ústavný zákon sa vzťahuje na funkcie
    o) starostov obcí,
    p) poslancov mestských zastupiteľstiev a poslancov zastupiteľstiev mestských častí v Bratislave a v Košiciach,


    Čl. 4
    (2) Verejný funkcionár sa musí pri výkone svojej funkcie zdržať všetkého, čo môže byť v rozpore s týmto ústavným zákonom. Na tento účel verejný funkcionár nesmie
    a) využívať svoju funkciu, právomoci z nej vyplývajúce a informácie nadobudnuté pri jej výkone alebo v súvislosti s jej výkonom na získavanie výhod vo svoj prospech, v prospech jemu blízkych osôb ani iných fyzických osôb alebo právnických osôb; to sa nevzťahuje na činnosť alebo úlohu, ktorá vyplýva verejnému funkcionárovi z výkonu jeho funkcie,

    Kremnicka je offline (nepripojený) Kremnicka

    Kremnicka
    Dobry den
    ked chcem kupit pozemok vedla mojej zahrady, ktory je obecny, mam si dat ziadost na obecny urad ? Treba uvadzat nejake dovody, cenovu ponuku ? Ako ma postupovat obec, dat to do drazby, vyhlasit sutaz ? pozemok ma asi 5 arov, nepravidelny tvar - trojuholnik, nevyuzity je, medzi dvomi pozemnymi komunikaciami a preponou hranici s mojou zahradou. Poradite ako postupovat a co cakat ?
    Dakujem

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Kremnicka Pozri príspevok
    Dobry den
    ked chcem kupit pozemok vedla mojej zahrady, ktory je obecny, mam si dat ziadost na obecny urad ? Treba uvadzat nejake dovody, cenovu ponuku ? Ako ma postupovat obec, dat to do drazby, vyhlasit sutaz ? pozemok ma asi 5 arov, nepravidelny tvar - trojuholnik, nevyuzity je, medzi dvomi pozemnymi komunikaciami a preponou hranici s mojou zahradou. Poradite ako postupovat a co cakat ?
    Dakujem
    Daj si žiadosť na OcÚ. Rozhodovať o predaji a cene by mali poslanci. Môžeš napísať na čo ho chceš využiť - od toho sa zvykne odvíjať cena. Pokiaľ napíšeš že na sadenie zeleniny, tak by cena mala byť nižšia, ako keby si tam chcela stavať. Obec to môže ponúknuť aj iným záujemcom, môže vyhlásiť aj dražbu, ale môže Ti to aj priamo odpredať, pokiaľ nie si poslancom OZ. Cena pozemku sa odvíja od veľkosti obce-mesta. Možno majú schválenú aj ceny pre odpredaj pozemkov. Mala by si sa informovať. A keď tú Tvoju žiadosť budú poslanci prejednávať, mala by si sa zúčastniť zasadnutia OZ - zasadnutia sú verejné.

    Kúpa obecného pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.