Zavrieť

Porady

Prenájom nehnuteľnosti

Ahojte všetci,
prepáčte,ale som tu nová,takže možnože ste sa už zaoberali touto témou,len neviem,kde ju hľadať....POTREBOVALA BY SOM RADU....Ked súkromná osoba,ktorá je zamestnaná a nemá živnosť prenajíma nehnuteľnosť, treba aby príjmy a výdavky,ktoré si nevykazuje paušálne,ale podľa skutočnosti zapisovala do pen.denníka?
Veľmi pekne dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    nikuskaj, keď preukazuješ skutočné výdavky, už si účtovnou jednotkou a mala by si viesť účtovníctvo. Ale myslím že pri prenájme by stačil len prehľadný zoznam príjmov a výdavkov, ak nie, určite ma niekto opraví. Na rozšírenie napíš hore do okienka "hľadaj" slovo prenájom alebo čokoľvek potrebuješ vyhľadať.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Prosim Vas o nazor,
    ked sukr. osoba prenajimala nehnutelnost,ine prijmy v r. 2005 nemala, podala teraz dan.priznanie ale zrejme zle uviedla paragraf, uviedla prijmy z prenajmu v paragrafe 8, riadok 10. tam si aj uplatnila pausal.vydavky, dan uz zaplatila nakolko odcestovala do zahranicia a chcela to mat vsetko z krku. Je to velky problem, je mozne ze ju na to dan.urad upozorni,pokuta by nemala byt? jednalo sa o dost vysoky prijem okolo 900tis.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Majka
    Prosim Vas o nazor,
    ked sukr. osoba prenajimala nehnutelnost,ine prijmy v r. 2005 nemala, podala teraz dan.priznanie ale zrejme zle uviedla paragraf, uviedla prijmy z prenajmu v paragrafe 8, riadok 10. tam si aj uplatnila pausal.vydavky, dan uz zaplatila nakolko odcestovala do zahranicia a chcela to mat vsetko z krku. Je to velky problem, je mozne ze ju na to dan.urad upozorni,pokuta by nemala byt? jednalo sa o dost vysoky prijem okolo 900tis.
    nik sa mi k tomu nevyjadri?

    korka je offline (nepripojený) korka

    korka
    Mam otazku:

    Do akej skupiny prijmov SZČO (v tlacive pre DP FO B) patri prijem z prenajmu bytu, ked tento byt nie je vo vlastnictve danovnika, ale danovnik - SZCO si ho prenajal a dalej ho prenajima tretej osobe? /samozrejme so suhlasom majitela bytu/.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Pre Majku

    ja si myslím, že to nie je až taká chyba, z dôvodu ak uviedla správnu výšku príjmu a výdavkov je to v poriadku. Nemá to dopad na daňový základ. Horšie by bolo keby zle vyčíslila príjem a výdaj tak to by už bola poriadna chyba.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    renča1
    Pre Majku

    ja si myslím, že to nie je až taká chyba, z dôvodu ak uviedla správnu výšku príjmu a výdavkov je to v poriadku. Nemá to dopad na daňový základ. Horšie by bolo keby zle vyčíslila príjem a výdaj tak to by už bola poriadna chyba.
    dakujem ze si sa mi vyjadrila, usitila, tiez si myslim ze to az taka tragedia nie je, ona uz odcestovala do Kanady takze uz to menit nemozme. tusim aj tam mala nejake prijmy aj tie si musi tam zdanit, preto si brala aj dan.priznanie toto slovenske /ma tu na Slov.trvaly pobyt/ a tam to prehodnoti so svojim uctovnikom co a kolko este musi zapalatit tam.

    Prenájom nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.