Zavrieť

Porady

Program ALFA - prechod do nového roka

Dobrý deň,

prosím o radu, po 1.1.2012 som si urobila v programe Alfe prechod do nového roka, teraz sa však neviem dostať do faktúr z minulého roka. Taktiež neviem aké číslovanie faktúr mám zvoliť - prvé číslo faktúry som dala 001 ale zistila som, že mi začalo prepisovať faktúry z minulého roka, ktoré mali toto číslo. Zistila som to podľa evidencie pohľadávok.

Prosím o radu:
1. ako sa dostanem k faktúram z minulého roka?
2. aké číslovanie faktúr zvoliť v novom roku - pokračujem posledným číslom z minulého roka alebo akým spôsobom?

Vopred ďakujem pekne za odpoveď.

Tati5
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanka k je offline (nepripojený) hanka k

    hanka k
    Nerobím síce v Alfe, ale podľa mňa si nezadala prechod do nového roka bez údajovej uzavierky, čiže účtovanie na prelome období.číslovanie faktúr nového roka musí byť odlišné a ko v starom roku.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Skôr, ako urobím prechod do nového roka, musím uzavrieť predchádzajúci, ukončiť peňažný denník, urobiť kontrolu, aby sa preniesli všetky zostatky a potrebné údaje . Ja to robím až po vytvorení DP a nový rok zatiaľ robím faktúry ručne a ostatné si odložím a potom naúčtujem. Ale teraz, keď si otvoríš cez firma- musíš mať aj rok 2011 aj rok 2012 , každý sa dá otvoriť zvlášť. Aj číslovať musí 2012, číslovanie sa dá upraviť cez F7- klik a nastavenie číslovania alebo aj v režime účtovania. Ak si si nepreniesla zostatky, musíš si to skontrolovať a doplniť ručne, aby si pokračovala a naviazala na minulý rok. Popozeraj si pomoc, help, poklikaj. Faktúry musíš začať číslovať znovu od napr. 01/2012 alebo aký máš systém.
    Naposledy upravil Príroda : 04.01.12 at 17:35 Dôvod: doplnenie

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    K faktúram z roka 2011 sa v alfe dostaneš, keď otvoríš učtovníctvo roka 2011, prechod sa v alfe dá urobiť iba 1 x, ak by si ešte chcela učtovať do roku 2011 - potom musíš manuálne preniesť zostatky z roka 2011 do roku 2012, inak ak by si urobila ešte jeden prechod z roka 2011 do roka 2012 - zmazali by sa Ti všetky doklady naučtované v roku 2012 - to je nevýhoda alfy.

    enyma

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zdravím Vás, neviem či to môžem napísať aj tu, ale tiež sa to týka Alfy. Ak kúpim napr. kopírku v hodnote 300 Eur, tak ju musím zaevidovať do KM? Ak áno, tak sa mi to premietne aj do Výkazu o majetku a záväzkoch? Je vôbec potrebné evidovať také veci ako PC, kopírka cartrigde atď? Účtovala som to ako výdavok za materiál. Vďaka.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    mondes Pozri príspevok
    Zdravím Vás, neviem či to môžem napísať aj tu, ale tiež sa to týka Alfy. Ak kúpim napr. kopírku v hodnote 300 Eur, tak ju musím zaevidovať do KM? Ak áno, tak sa mi to premietne aj do Výkazu o majetku a záväzkoch? Je vôbec potrebné evidovať také veci ako PC, kopírka cartrigde atď? Účtovala som to ako výdavok za materiál. Vďaka.
    Ahoj, ja to robím tak isto. Teda zaúčtujem ako výdavok za materiál a zaradím do evidencie KM.
    Do výkazu sa KM nepremieta, môžeš si ho vytlačiť pri uzávierke ako inventarizáciu KM a priložiť. Myslím, že v alfe sa to inak nedá.

    Program ALFA - prechod do nového roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.