Zavrieť

Porady

Zaradenie majetku v RO

Sme RO zriadená obcou... na konci roka za ušetrené peniažky sme kúpili ozvučovaciu techniku. Faktúrka je na sumu 3000 €. Mohli sme? Do akej sumy môžeme ako RO nakupovať tovary? Kedysi to bolo do 30 000 SK a viac sme nemohli, bo by to bol kapitálový výdavok. Ako zaúčtovať túto kúpu? Faktúra je rozpísaná približne takto: mixážny pult za 650 €, štyri reproduktory za 400 € dva mikrofóny za 200 €
a ešte čosi čo neviem, bo píšem doma za akúsi sumu a konfigurácia a "spojazdnenie"/služba, aby to fungovalo/ pultu 700 €.Ja som to zaúčtovala 501/321 v sume 2300€ a 518/321 v sume 700 €.
Alebo to mám dať na 0 účty a odpisovať? Čím viac nad tým rozmýšľam, tým viac som presvedčená, že sme to nemali kupovať.....som z toho nervozna..Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 09.01.12 at 07:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mcinga je offline (nepripojený) mcinga

    mcinga
    Za dlhodobý hmotný majetok sa považuje majetok, ktorého obstarávacia cena je nad 1 700 € a musí byť obstaraný z kapitálových výdavkov. Možno položkovito na faktúre majetok nepresiahol túto hranicu a bude správne ho hradiť z bežných výdavkov. Tiež ma zaujíma, či sa všetky položky nespočítajú do celku OZVUČ. TECHNIKA a neprekročíš hranicu 1 700 €. Kto vie, nech poradí.

    monka111 je offline (nepripojený) monka111

    monka111
    Ďakujem za odpoveď, ja si myslím, že sa to musí sčítať a je to kapitálový výdavok, ale!!!!!! Keďže sme z obce kapitálovú dotáciu nedostali, nesmiem to tak zaúčtovať. Musím to spraviť na položky...a musím si odôvodniť, že jednotlivé "časti" sa dajú použiť aj samé...napr. reproduktory /môžu sa použiť aj k notebooku, teda dúfam/ kábel, tiež niekde inde.....mikrofony k rozhlasovej ústredni,,,,,,sám mixažny pult má hodnotu okolo 700 €....no nič, spravím to, ako musím...501/518/321....a nie ako hovorí zákon......budem dúfať, že to auditorovi až tak nebude prekážať......

    Zaradenie majetku v RO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.