Zavrieť

Porady

Zastupovanie počas PN

Dobrý deň chcem sa s vami poradiť. Mala som autonehodu pri ktorej som zostala na PN. Počas mojej PN-ky by moju prácu vykonávala dôchdkyňa, ktorá má priznaný starobný dôchodok. Jedná sa o kancelárske práce.Jej príjem by bol okolo 1000 Eur. Mohla by som s ňou uzatvoriť tzv.nepomenovanú zmluvu , tak aby nemusela podávať daňové priznanie a nemusela by som ju nikde prihlásovať ? Časť práce by vykonávala doma a časť u mňa. Takto vykonávaná práca nebola by považovaná za závislú činnosť? Ďakujem za Váš názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ZlaticaB Pozri príspevok
    Zam-kyňa je prijatá na zastupovanie počas PN. Ak sa vráti z PN 21.5.2012 môže si ešte zastupujuca zam-kyňa do konca mája čerpať dovolenku alebo musí s ňou byť ukončený prac. pomer 21.5.2012. ďakujem za odpoveď
    Pracovný pomer zastupujúcej zamestnankyne musí končiť nástupom pracovníčky z PN. Inak by sa jej pracovný pomer zmenil na dobu neurčitú. (dovolenku treba pri skončení prac.pomeru preplatiť)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZlaticaB Pozri príspevok
    Zam-kyňa je prijatá na zastupovanie počas PN. Ak sa vráti z PN 21.5.2012 môže si ešte zastupujuca zam-kyňa do konca mája čerpať dovolenku alebo musí s ňou byť ukončený prac. pomer 21.5.2012. ďakujem za odpoveď
    AK jej doba určitá je na zastupovanie počas PN a tá končí 21.5.2012, končí aj jej PP. V ZP je uvedené, že PP na dobu určitú končí dátumom doby určitej.
    § 71
    Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu

    (1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Zam-kyňa je prijatá na zastupovanie počas PN. Ak sa vráti z PN 21.5.2012 môže si ešte zastupujuca zam-kyňa do konca mája čerpať dovolenku alebo musí s ňou byť ukončený prac. pomer 21.5.2012. ďakujem za odpoveď

    Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

    žena v domácnosti Zuzy
    Dobrý deň, keď je prac.zmluva na dobu určitú počas zastupovania počas PN, treba dať skúšobnú dobu?
    Za odpovede ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zuzy Pozri príspevok
    Dobrý deň, keď je prac.zmluva na dobu určitú počas zastupovania počas PN, treba dať skúšobnú dobu?
    Za odpovede ďakujem
    Zákonník práce ti to nezakazuje, najmä ak ide o dlhodobé zastupovanie.

    Zastupovanie počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.